Piotr Galus prowadził program "Hugo". Co u niego słychać dziś?

Piotr Galus przed laty prowadził program "Hugo". Słynna produkcja gromadziła przed telewizorami tysiące dzieci, niezmiennie bawiąc najmłodszych interaktywnymi zabawami. Dla Galusa był to przełomowy moment - udział w programie dał mu pewnego rodzaju przepustkę do dalszej kariery. Jak potoczyły się losy prowadzącego "Hugo"? Poznajcie szczegóły! Tekst powstał z okazji 30-lecia telewizji Polsat.

Program "Hugo" przyniósł mu prawdziwą popularność

Dzieci go uwielbiały. Program "Hugo" każdego ranka gromadził przed telewizorami tysiące młodych widzów, którzy mogli wziąć udział w interaktywnej zabawie. Zadaniem uczestników było doprowadzenie wesołego trolla do miejsca, w którym znajdowała się Hugolina i jej dzieci. To nie było łatwe zadanie. Po drodze widzowie napotykali wiele przeszkód, które nie zawsze udawało im się pokonać.

Piotr Galus od dziecka marzył o karierze medialnej. Zaczął prowadzić "Hugo" w 2004 roku i rolę gospodarza pełnił przez pięć lat. Można powiedzieć, że była to dla niego przepustka do świata show-biznesu.

Reklama

Program okazał się wielkim hitem, a Galus zdobył upragnioną rozpoznawalność. Praca na planie "Hugo" zaczęła zajmować mu tyle czasu, że prowadzący musiał zrezygnować ze studiów dziennych. 

O zakończeniu emisji programu "Hugo" zdecydował postęp technologiczny. W domach Polaków pojawiały się komputery i coraz mniej osób było zainteresowanych interaktywną zabawą na szklanym ekranie. Galus nie zamierzał jednak schodzić z obranej przez siebie ścieżki i dosyć szybko zdobył pracę w innych stacjach telewizyjnych. Można było go oglądać w Zig Zapie i iTV.

W show-biznesie czuł się jak ryba w wodzie

Galus nigdy nie był typem gwiazdora, który lubi brylować na branżowych imprezach. To jednak wcale nie oznacza, że w ogóle się na nich nie pokazywał. W salonowych zabawach często towarzyszyła mu Joanna Jabłczyńska, którą znamy z "Na Wspólnej".

Niezwykła metamorfoza Piotra Galusa

Galus od dawna podkreśla, że zachowanie dobrej formy fizycznej jest dla niego bardzo ważne. Jednak w młodości miewał problemy z utrzymaniem wysportowanej sylwetki.

Od tamtej pory sport jest nieodłączną częścią życia Piotra Galusa. Na tyle istotną, że postanowił on otworzyć kanał w serwisie YouTube, który jest poświęcony aktywności fizycznej.

Nie jest to jednak jedyne zajęcie Galusa. Były gospodarz "Hugo" wciąż jest obecny w mediach. Na swoim koncie ma między innymi role prowadzącego audycję w Radiowej Czwórce i rzecznika prasowego wydawnictwa, które sprzedawało "Księgę rekordów Guinnessa". Dziś pracuje także w Polsacie oraz prowadzi audycję "Gimnastyka Poranna" na antenie polskiego radia. 

Patrząc na jego zdjęcia, nie sposób nie odnieść wrażenia, że Galus przeszedł długą drogę, by zbudować upragnioną sylwetkę. Po dawnym prowadzącym "Hugo" nie pozostał nawet ślad.

Tekst powstał z okazji 30-lecia telewizji Polsat.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Polsat Box Go: Seriale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy