Żywe trupy The Walking Dead

Ocena
serialu
8,7
Bardzo dobry
Ocen: 432
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"The Walking Dead": Strajk w Hollywood nie zagrozi spin-offom serialu

Choć nic nie wskazuje na to, że trwające w Hollywood strajki aktorów i scenarzystów miałyby się zakończyć w najbliższym czasie, kolejne produkcje otrzymują specjalne pozwolenia na kontynuowanie zdjęć. Bez nich praca na planach amerykańskich filmów i seriali jest w obecnej sytuacji niemożliwa. Wśród seriali, które otrzymały zgodę związku zawodowego aktorów SAG-AFTRA, znalazły się teraz dwa spin-offy popularnego serialu "The Walking Dead" oraz telewizyjna adaptacja "Wywiadu z wampirem".

Pozwolenia wydawane przez związek zawodowy SAG-AFTRA umożliwiają nie tylko pracę na planie, ale też promowanie gotowych już produkcji w mediach czy podczas festiwali filmowych i telewizyjnych. Skorzystać z nich mogą głównie niezależne produkcje, za którymi nie stoją żadne duże wytwórnie filmowe czy serwisy streamingowe. Wyjątkiem od tej reguły stał się ostatnio wysokobudżetowy film "Megalopolis" Francisa Forda Coppoli. Został on sfinansowany w całości z kieszeni twórcy. Mowa o kwocie niebagatelnej, bo wynoszącej ponad 100 milionów dolarów.

Reklama

Twórcy "Daryl Dixon" kręcą serial we Francji

Jak informuje portal Deadline, pozwolenie SAG-AFTRA otrzymały teraz trzy produkcje AMC Networks. Mowa o serialu "Wywiad z wampirem", do którego zdjęcia w momencie rozpoczęcia strajku realizowane były w czeskiej Pradze, a także dwóch spin-offach "The Walking Dead" - serialach "The Ones Who Live" oraz "Daryl Dixon". Druga z tych pozycji kręcona jest we Francji. Ich twórcy będą mogli kontynuować pracę na planach.

Od połowy lipca, kiedy rozpoczął się strajk aktorów, SAG-AFTRA udzieliła pozwoleń ponad 300 projektom niezwiązanym z AMPTP, czyli organizacją zrzeszającą największe studia filmowe i serwisy streamingowe. Nie wszyscy członkowie związku zawodowego aktorów pochwalają to odstępstwo od reguł strajku, bo uważają, że podważa to solidarność strajkujących. Związek zareagował na te wątpliwości i zdecydował, że nie będzie udzielał pozwoleń produkcjom, których scenariusze zostały zgłoszone do również strajkującego amerykańskiego związku zawodowego scenarzystów WGA.

W powyższej sytuacji na zgodę na kontynuowanie zdjęć mogą liczyć głównie produkcje realizowane poza granicami Stanów Zjednoczonych, jak wspomniane spin-offy "The Walking Dead" i drugi sezon "Wywiadu z wampirem". Zgodę otrzymał też kręcony w Izraelu serial "Teheran" platformy Apple TV+. Choć Apple jest członkiem AMPTP, w przypadku tego serialu brano pod uwagę lokalne przepisy prawa pracy.

INTERIA.PL/ PAP Life
Dowiedz się więcej na temat: Żywe trupy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy