Wspaniałe stulecie Muhtesem Yuzyıl
Ocena
serialu
9,2
Super
Ocen: 9982
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wspaniałe stulecie": Sułtan Sulejman coraz bardziej zauroczony Firuze

„Wspaniałe stulecie” to serial, który przed laty gromadził przed ekranami miliony widzów. Dziś serial opowiadający o życiu Sulejmana Wspaniałego można ponownie oglądać w telewizji, przypominając sobie najciekawsze wydarzenia. To także szansa dla kolejnych osób, by zapoznać się z tą ciekawą historią. Kolejne odcinki obfitują w niezwykłe zwroty akcji, intrygi i romanse. Przeczytajcie streszczenie odcinków 143-147 „Wspaniałego stulecia”, by dowiedzieć się, co jeszcze się wydarzy!

"Wspaniałe stulecie" to turecki serial kostiumowy, który zadebiutował na antenie TVP w roku 2014, zyskując ogromną popularność i wielu fanów. Historia sułtana Sulejmana Wspaniałego i jego miłości do pięknej Hürrem podbiła serca wielu osób. Po latach Telewizja Polska postanowiła ją przypomnieć. Trzeci sezon serialu można ponownie oglądać. Podajemy więc streszczenia odcinków 143-147 "Wspaniałego stulecia" i informujemy, gdzie zainteresowani mogą obejrzeć najnowsze epizody.

Reklama

"Wspaniałe stulecie" odc. 143. Streszczenie: Sulejman obsypuje Firuze prezentami

Hatice nadal nie może wybaczyć mężowi zdrady. Nie potrafi zapomnieć o tym, co zrobił i po raz kolejny go odtrąca. Ibrahim dymisjonuje wszystkich protegowanych Iskendera Çelebiego - swojego wroga, który został stracony. Rüstem donosi o tym sułtanowi.

Sulejman obsypuje prezentami Firuze, z którą spędził noc. Rozkazuje też, by przenieść ją na piętro faworyt, co bardzo denerwuje Hürrem. Tymczasem do pałacu w Manisie docierają Mahidevran i Mustafa. Młody mężczyzna jeszcze przed wyjazdem na wojnę zauroczył się piękną Heleną. Ona także jest w nim zakochana. Dowiaduje się jednak, że ma zostać żoną kupca Abbasa, który uchodzi za niezwykle podłego człowieka.

"Wspaniałe stulecie" odc. 144. Streszczenie: Hürrem uknuła spisek przeciwko wielkiemu wezyrowi

Ibrahim Pasza ostrzega Firuze przed sułtanką Hürrem. Nakazuje jej być bardzo ostrożną. Tymczasem Hürrem knuje spisek także przeciwko niemu. Pomaga jej Rüstem. Wielki wezyr rozkazuje Nasuhowi go obserwować.

Za Firuze tęskni najmłodszy syn sułtanki Hürrem. Cihangir nie może się przyzwyczaić do jej braku obok - młoda kobieta wcześniej się nim opiekowała. Do księcia Mustafy docierają zaś informacje, że pewien okrutny sędzia dręczy kupców. Napływa wiele skarg.

"Wspaniałe stulecie" odc. 145. Streszczenie: Hatice wybacza Ibrahimowi

Nigar donosi sułtance Hatice o działaniach sułtanki Hürrem. Tymczasem mały Cihangir żali się ojcu na brak kontaktu z Firuze. Narzeka, że matka zabroniła byłej opiekunce go odwiedzać. Z kolei Rüstem próbuje zabić Firuze - robi to z polecenia sułtanki Hürrem. W morderstwie przeszkadza mu jednak Nigar.

Tymczasem między Hatice a Ibrahimem sytuacja powoli się poprawia. Kobieta w końcu wybacza mężowi zdradę.

"Wspaniałe stulecie" odc. 146. Streszczenie: Czy Helena dołączy do haremu księcia Mustafy?

Książę Mustafa chce, żeby Helena dołączyła do jego haremu. Wysyła nawet żołnierzy do jej ojca, jednak mężczyzna nie zgadza się spełnić jego prośby. Obawia się zemsty okrutnego kupca Abbasa, za którego ma wyjść kobieta. Mahidevran jest bardzo zainteresowana nową miłością syna. Postanawia dowiedzieć się o Helenie nieco więcej. Tymczasem Rüstem zostaje w pałacu. Sułtan Sulejman nie pozwala Ibrahimowi go wyrzucić.

"Wspaniałe stulecie" odc. 147. Streszczenie: Helena nie chce dołączyć do haremu księcia Mustafy

Ojciec Heleny rezygnuje z pomysłu wydania jej za mąż za złego kupca Abbasa. Choć dziewczyna jest już wolna, nie chce dołączyć do haremu księcia Mustafy. Matka księcia również jej nie akceptuje. Tymczasem Mihrimah nie zgadza się na wyjazd z ojcem i Firuze do pałacyku myśliwskiego. Robi to dla matki, jednak Hürrem chce, by przeprosiła sułtana za swoje zachowanie.

"Wspaniałe stulecie" odc. 143-147. Kiedy i gdzie oglądać serial?

Serial "Wspaniałe stulecie" emitowany jest od poniedziałku do piątku w TVP1, o godzinie 14:00. Powtórki można zobaczyć kolejnego dnia o godzinie 06:05. Odcinek 143 "Wspaniałego stulecia" będzie można obejrzeć już w poniedziałek 14 listopada. 

Czytaj też:

"Wednesday": Christina Ricci chwali nowe wcielenie Wednesday Addams

"The Accomplice": Lily Collins zagra główną rolę w nowym serialu Amazona

Meryem Uzerli: Nie tylko Sułtanka Hurrem. W Polsce oglądały ją miliony

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy