Reklama

Tureckie seriale

Ocena
serialu
9
Super
Ocen: 30
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Meryem Uzerli: Nie tylko Sułtanka Hurrem. W Polsce oglądały ją miliony

W ostatnich latach trudno było o większy telewizyjny hit niż tureckie „Wspaniałe stulecie”. Serial przyciągał przed ekran miliony ludzi, których pasjonowały losy Hürrem i Sulejmana Wspaniałego. Serial oglądało 40 mln widzów w 60 krajach, a główna obsada z dnia na dzień znalazła się w centrum zainteresowania światowych mediów. Największą sympatią cieszyła się wcielająca się w Hürrem Meryem Uzerli.

Meryem Uzerli: Sułtanka

Meryem Uzerli urodziła się 12 sierpnia 1983 roku. Przygodę z aktorstwem zaczęła już będąc nastolatką, występując w szkolnym teatrze. Decyzję o studiach aktorskich podjęła w wieku 17 lat. Jednak marzenia o sławie i występach w znanych produkcjach nie było tak łatwo zrealizować. Po ukończeniu szkoły aktorskiej Meryem Uzerli pojawiła się w kilku niemieckich produkcjach, ale potem przez długi czas nie otrzymywała żadnych nowych propozycji. Aby związać koniec z końcem podjęła pracę w call center, w międzyczasie chodząc na castingi.

Przełomem okazała się podróż do Stambułu na przesłuchanie do jednego z tureckich seriali. Rolę Hürrem podobno dostała od ręki. Producenci byli zdania, że "znaleźli dokładnie to, czego szukali". Uzeril została w Turcji i stała się najpopularniejszą aktorką z obsady. Niestety, za sukces zapłaciła wysoką cenę.

Reklama

Ku zdumieniu (i rozpaczy) fanów po trzecim sezonie produkcji niespodziewanie pożegnała się ze "Wspaniałym stuleciem" w 2013 roku. Okazało się, że aktorka miała depresję - samotność, nagła sława i przepracowanie odbiły się na jej zdrowiu psychicznym.

Meryem Uzerli: Depresja i problemy w życiu prywatnym

Kiedy odbierała statuetkę dla najlepszej aktorki podczas gali Antalya Television Awards nie cieszyła się z sukcesu. Po powrocie do hotelowego pokoju dostała ataku paniki, w wyniku którego próbowała wyskoczyć przez balkon.

"Byłam w rozsypce. W hotelu roztrzaskałam zdobytą statuetkę. Zachowywałam się jak w amoku. Wybiegłam na balkon i chciałam skoczyć, ale Can mnie powstrzymał. Chciałam zniknąć, umrzeć... Byłam chora na głowę" - powiedziała.

Jakby tego było mało, kilka tygodni po wydarzeniu dowiedziała się, że jest w ciąży, a jej partner kazał jej poddać się aborcji. Uzerli rozstała się z mężczyzną i postanowiła wychować dziecko samotnie.

Meryem Uzerli: Życie po "Wspaniałym stuleciu"

Uzerli nie zdecydowała się jednak wtedy zrezygnować z kariery. Na przestrzeni ostatnich kilku lat aktorka wystąpiła w serialu "Królowa jednej nocy", który był promowany jako jej wielki powrót na telewizyjny ekran. Produkcja jednak nie spotkała się z tak wielką sympatią widzów jak "Wspaniałe stulecie". Uzerli pojawiła się w "Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz" jako Suzi i filmie "Kovan". Co ciekawe, w 2019 roku starała się o rolę w niemieckim "Dark", serialu oryginalnym Netfliksa. Teraz nie planuje powrotu przed kamerę - skupia się na rodzinie.

Meryem Uzerli: Szczęśliwa matka

Meryem Uzerli wiedzie szczęśliwe życie u boku męża. W 2021 roku po raz drugi została  matką. Dziś unika mediów, a jedynym serwisem społecznościowym, dzięki któremu pozostaje w kontakcie z fanami, jest Instagram. Aktorka dzieli się z obserwującymi ją użytkownikami informacjami z życia prywatnego, zamieszcza zdjęcia z sesji fotograficznych czy kampanii reklamowych, w których bierze udział.

Zobacz też:

Barbara Młynarska-Arthes: Nie tylko "siostra słynnego brata"

"House of Hammer": Ofiary Armiego Hammera opowiedzą swoją historię

Michał Malinowski: Jak potoczyła się jego kariera? Wiem, co robi dziś

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy