Wspaniałe stulecie Muhtesem Yuzyıl
Ocena
serialu
9,2
Super
Ocen: 9979
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wspaniałe stulecie": Bajazyd zostaje pojmany! Czy uda mu się uniknąć śmierci?

"Wspaniałe stulecie" to turecki serial, który szybko zdobył popularność na całym świecie, przyciągając przed ekrany widzów opowieścią o władzy i miłości. W odcinku 308. i 309. nie zabraknie emocji, ponieważ Bajazyd zostaje pojmany i trafi z synami do lochu. Jednak czy uda mu się wyrwać ze szponów śmierci? Sprawdź, co jeszcze spotka bohaterów serialu i jak potoczą się ich losy.

"Wspaniałe stulecie": Co to za serial?

"Wspaniałe stulecie" to turecki serial, który początkowo był emitowany w Telewizji Polskiej w 2014 roku. Z racji tego, że zyskał wiele fanów, powrócił ponownie do telewizji w 2022 roku. Fabuła przedstawia czasy panowania Sułtana Sulejmana Wspaniałego.

Serial przedstawia również historię miłości, którą darzył on Roksolanę, niewolnicę wziętą w jasyr w słowiańskim kraju. Z czasem kobieta staje się sułtanką i rodzi Sulejmanowi synów oraz córkę.

Reklama

"Wspaniałe stulecie": Odcinek 308 streszczenie

W 308. odcinku serialu "Wspaniałe stulecie" Bajazyd organizuje zamach na szacha Tahmasba. Równocześnie mężczyzna rozpoczyna plany dotyczące ucieczki do Gruzji. Jednak zostaje mu to utrudnione, ponieważ szach kazał zabić żołnierzy księcia. Bajazyd mimo wszystko zamierza uciekać, ale zostaje schwytany i razem z synami trafia do lochu.

Lokman i Husejn zostają zamordowani. W tym samym czasie Defne wraca do Amasyi i otrzymuje informację, że Selim kazał zabrać jej syna, księcia Mehmeta. Kobieta jest pewna, że chłopiec nie żyje. Równocześnie Gracia Mendes dostarcza Selimowi złoto, którego zażądał szach w zamian za życie Bajazyda.

Wspaniałe stulecie": Odcinek 309 streszczenie

W 309. odcinku "Wspaniałego stulecia" służba Selima podstępem wyprowadza księcia Bajazyda z lochu. Jednak plany ponownie się krzyżują i w lesie powóz zatrzymuje wojsko Selima. W rezultacie Bajazyd i jego synowie zostają zamordowani. Tymczasem zrozpaczona Defne, nałożnica Bajazyda, podaje truciznę jego najmłodszemu synowi Mehmetowi, a sama popełnia samobójstwo.

Akcja toczy się teraz w roku 1566, gdy wojska osmańskie zajmują Szigetvar. Aktualnie córki Selima są już dorosłe, a każdą z nich wydano za wpływowego męża stanu. Dzięki temu książę wzmocnił swoje wpływy. Równocześnie chorujący na podagrę Sulejman, nie ma już sił, aby opuścić pałac.

"Wspaniałe stulecie": Odcinek 308 i 309. Kiedy i gdzie oglądać?

Odcinek 308. serialu "Wspaniałe stulecie" zostanie wyemitowany w sobotę, 27 maja 2023 roku o godzinie 11:00 na kanale TVP Kobieta. Obejrzeć będzie go można również tego samego dnia na TVP Kobieta o godzinie 19:30. Natomiast odcinek 309. będzie nadawany na tym samym kanale i o tej samej porze, ale 28 maja 2023 roku, w niedzielę.

Powtórki serialu “Wspaniałe stulecie" dostępne są na platformie streamingowej TVP VOD. Jeden odcinek “Wspaniałego stulecia" trwa około 60 minut.  

Czytaj również:

Michael Bay stworzy dokumentalny serial z gatunku true crime

"Zakazany owoc": Zehra chce przestać pić, a Halit wyrzuca Sahikę z willi

"The Crown": Szósty sezon serialu już jesienią 2023 w Netfliksie

Zobacz także: 

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Wspaniałe stulecie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy