Reklama

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy

Ocena
serialu
2,8
Fatalny
Ocen: 72
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Pierścienie Władzy": Twórcy zerwali kontakt z Peterem Jacksonem?

Peter Jackson, twórca trylogii "Władca Pierścieni" i "Hobbit", ujawnił, że był zaproszony do współpracy przy tworzeniu serialu "Pierścienie Władzy", a nawet obiecano mu wgląd do scenariusza, jednak kontakt został urwany. Sprawę opisuje "The Hollywood Reporter".

"Zapytali, czy ja i Fran Walsh chcielibyśmy się zaangażować. Odpowiedziałem, że nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie bez wglądu w scenariusz" - wyznał reżyser w podcaście "The Hollywood Reporter". 

Jackson miał wtedy otrzymać informację, że jak tylko pojawią się pierwsze scenariusze, to do niego trafią. Był to jednak ostatni kontakt ze strony twórców serialu. Reżyser podkreślił, że nie ma do nich żalu i że nowy serial zapewne zobaczy. 

"Nie jestem osobą, która życzy komuś źle. Robienie filmów jest wystarczająco trudne. Kiedy ktoś nakręci dobry film albo serial, trzeba to świętować. Osobiście nie mogę się doczekać zobaczenia tego serialu jako absolutnie neutralny widz" - podkreślił. 

Reklama

Amazon Studios odpowiada

"Przejęcie praw do serii wymagało od nas, by odciąć się od filmów. Mamy wielki szacunek dla Petera Jacksona i jego 'Władcy pierścieni'". Jesteśmy podekscytowani, że nie może doczekać się obejrzenia "Pierścieni Władzy" - brzmi odpowiedź studio. 

Źródła magazynu "The Hollywood Reporter" twierdzą, że showrunnerzy serialu J.D. Payne i Patrick McKay mieli zwrócić się do reżysera prywatnie, jednak zobowiązania prawne wymusiły na Amazon Studios odcięcie się od filmów.

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy": Co wiemy?

Serial "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" trafi do oferty platformy Amazon Prime Video już we wrześniu 2022. Twórcy zapowiadają, że produkcja od początku zaplanowana była jako rozłożona na pięć sezonów 50-godzinna całość.

Najnowsza zapowiedź serialu oczekiwanego serialu Amazona trafiła już do sieci. Zobaczcie materiał filmowy promujący "Władcę Pierścieni: Pierścienie Władzy".


"Pierścienie władzy": Obsada

W obsadzie serialu Amazonu znaleźli się: Cynthia Addai-Robinson, Robert Aramayo, Owain Arthur, Maxim Baldry, Nazanin Boniadi, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Sir Lenny Henry, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Lloyd Owen, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Leon Wadham, Benjamin Walker, Daniel Weyman i Sara Zwangobani.

"Nadchodzący serial Amazon Studios po raz pierwszy przeniesie na ekran heroiczne legendy Drugiej Ery Śródziemia. Akcja tego epickiego dramatu rozgrywać się będzie tysiące lat przed wydarzeniami znanymi z 'Hobbita' i 'Władcy pierścieni'. Zabierze widza do świata, w którym wykuwane były potężne siły, królestwa zmierzały w stronę swojej chwały, ale i upadku, niezwykli bohaterowie stawali przed próbami, nadzieja wisiała na cieniutkim włosku, a najwięksi złoczyńcy, jacy kiedykolwiek powstali spod pióra Tolkiena, zagrażali światu pogrążeniem go w ciemności" - można przeczytać w oficjalnym opisie serialu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy