Wielka woda

Ocena
serialu
9,4
Super
Ocen: 199
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wielka woda" hitem w 78 krajach! Serial obejrzano w 10 mln gospodarstw

Serial Netfliksa "Wielka woda" podbija serca widzów na całym świecie - zaledwie tydzień po premierze produkcję obejrzano już w 10 mln gospodarstw. Znalazła się ona w także Top 10 nieanglojęzycznych seriali platformy w 78 krajach.

"Wielka woda": Prace nad scenariuszem trwały dwa lata

"Wielka Woda", uniwersalna opowieść o relacjach i solidarności w obliczu katastrofy, to serial z prawdziwą plejadą polskich gwiazd - Agnieszką Żulewską, Tomaszem Schuchardtem, Ireneuszem Czopem, Anną Dymną, Jerzym Trelą, Mirosławem Kropielnickim, Blanką Kot, Tomaszem Kotem. Stworzenie przekonującej historii o sile żywiołu oraz realistyczne odtworzenie klimatu lat 90. wymagało rzetelnego przygotowania do produkcji. Prace nad scenariuszem trwały 2 lata.

W trakcie zdjęć filmowcy dysponowali rozbudowanym zapleczem technicznym - autentycznymi rekwizytami, gadżetami i samochodami z tamtego okresu. Przy kręceniu serialu zbudowano dekoracje w wodzie, korzystano z  doświadczenia kilkudziesięciu kaskaderów, a także z najnowszych technologii w obszarze efektów specjalnych. W produkcję serialu zaangażowano ponad 300 osób. Autentyczności dodaje też fakt, że odtworzono realne zachowania mieszkańców, np. to, że w czasie powodzi życie Wrocławia przeniosło się na dachy domów i kamienic.

Reklama

Zobacz też: "Moja i twoja nadzieja": Hymn wielkiej powodzi w serialu Netfliksa

"Wielka woda": Serial obejrzano w 10 mln gospodarstw na świecie

"Wielka Woda" w reżyserii Jana Holoubka i Bartłomieja Ignaciuka zadebiutowała na Netflix 5 października. Zaledwie tydzień od premiery serial obejrzano już w 10 mln gospodarstw na całym świecie. "Wielka Woda" była drugim najbardziej oglądanym nieanglojęzycznym serialem na Netflix, plasując się w rankingu Top 10 serwisu w 78 krajach, w tym w Polsce, Kanadzie, Meksyku, USA, Danii, Francji, Wielkiej Brytanii, Maroko i Turcji. Tytuł spotkał się także z wyjątkowym uznaniem widzów i krytyków.

"Wielka woda": Jan Holoubek o sukcesie serialu

-  To niesamowite, że z całego świata spływają do nas słowa, że "Wielka Woda" to wciągający i poruszający serial. Dzięki popularności produkcji ludzie z każdego zakątka globu poznają ważny fragment polskiej historii. Ale to, co dla mnie jest najistotniejsze, to że niezależnie od kontynentu, widzowie utożsamiają się z naszymi bohaterami. Właśnie o to nam chodziło, aby stworzyć uniwersalną opowieść o sile wspólnoty i rodziny w obliczu katastrofy - mówi reżyser Jan Holoubek.

Zobacz też:

"Wielka woda": Polityk z sercem. Tomasz Schuchardt o roli w hicie Netfliksa!

"Wielka woda": Za kulisami polskiego hitu Netfliksa! Rozmach scenograficzny

"Wielka woda" hitem Netflixa! Widzowie porównują serial do "Czarnobyla"

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Wielka woda | Netflix: Seriale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy