Reklama

"Wiedźmin": Nowi aktorzy dołączają do obsady. Wśród nich Polka!

Ekipa "Wiedźmina" obecnie ciężko pracuje na planie na wydmach Sahary w pobliżu Erfoud w Maroku, aby nakręcić trzeci sezon. Do obsady dołączają nowi członkowie. Wśród nich znalazła się polska aktorka, Michalina Olszańska! Kto jeszcze dołączył do trzeciego sezonu "Wiedźmina"?

"Wiedźmin": Ryan Hayes jako Artaud Terranova

Jak podaje "Redanian Intelligence", Ryan Hayes zagra maga Artaud Terranova w trzecim sezonie "Wiedźmina". W książkach Sapkowskiego, Terranova jest magiem, który spiskował z Vilgefortzem z Roggeveen i Tissaią de Vries, co zakończyło się zamachem stanu na Thanedd.

Ryna Hayes zagrał do tej pory w takich produkcjach jak: "Carnival Row", czy "Emmeralde". Ma pojawić się w nowym serialu Netflixa "Bodies".

"Wiedźmin": Michalina Olszańska jako czarodziejka

Jednym z głównych zarzutów polskich krytyków co do netflixowskiego "Wiedźmina" było to, że w obsadzie nie znalazło się zbyt dużo Polaków. Showrunnerka Lauren Hissrich stanęła w obronie decyzji i wyjaśniła, że było to trudne, aby zatrudnić polskich aktorów, ponieważ cały kraj objęty był wtedy restrykcjami w związku z pandemią COVID-19. 

Reklama

Świat obiegła informacja, że Michalina Olszańska zagra w "Wiedźminie". Nie wiadomo jeszcze, kogo dokładnie, ale pojawiła się w Walii w zeszłym tygodniu na planie razem z innymi aktorami, którzy grają magów, w tym Maheshem Jadu i Safiyyą Ingar.

Dorobek Olszańskiej to między innymi, polski serial Netflixa "1983", w którym pojawiła się u boku Macieja Musiała, który zagrał Sir Lazlo w pierwszym sezonie "Wiedźmina".

"Wiedźmin": Kto jeszcze zagra w trzecim sezonie?

W innych informacjach o nowych członkach w obsadzie pojawiają się takie nazwiska jak: Kate Winter jako Putney, Martyna Ellisa jako Barker. W trzecim sezonie ma zagrać także Harvey Quinn, lecz jego rola jeszcze nie jest znana. To samo dotyczy Poppy Almond. Obydwoje byli widziani na planie w scenach z magami.

"Wiedźmin": Nie tylko Maciej Musiał reprezentował polskich aktorów w serialu

Marcin Czarnik to jeden z trzech Polaków (obok Macieja Musiała i Tomasza Krzemienieckiego), który wystąpił w "Wiedźminie" - wcielił się w maga, który w 4. odcinku serialu Netflixa walczy z Yennefer (Anya Chalotra), a w finałowym epizodzie 1. sezonu pomaga żołnierzom Nilfgaardu w bitwie o Wzgórze Sodden.

Marcin Czarnik od dawna nie miał nawet chwili wytchnienia. Tylko w ciągu dwóch ostatnich lat (2018-2019) zagrał w dwunastu filmach i pięciu serialach! 

43-letni aktor ma na swoim koncie m.in. udział w dwóch filmach nagrodzonego Oscarem Laszlo Nemesa ("Syn Szwała" i "Schyłek dnia") oraz w wyróżnionym w tym roku na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Złotymi Lwami "Obywatelu Jones'ie" Agnieszki Holland. Telewidzowie z pewnością pamiętają go jako Roberta Romanowskiego z "Barw szczęścia", Łukasza Dyrmę z "Na Wspólnej" i dyrektora Marcina Koniecznego z "Artystów".

"Rynek amerykański udowodnił, że serial to przyszłość! Grają w nich wszyscy i oglądają je wszyscy" dodał.

Ostatnio Marcina Czarnika mieliśmy okazję oglądać na małym ekranie m.in. w "1983", "Nielegalnych", "Pułapce" i "Belle Epoque".

"Wiedźmin": Kiedy premiera 3. sezonu?

Prace na planie 3. sezonu rozpoczęły się w kwietniu. Jak na razie nie podano oficjalnej daty premiery, ale można przypuszczać, że będzie to 2023 rok.

Zobacz też:

HBO Max wstrzymuje produkcje seriali z Europy Środkowej i Skandynawii

"Stranger Things": Jak Jamie Campbell Bower przygotowywał się do roli Vecny?

"Daredevil": Krysten Ritter pojawi się w serialu Disney+?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL