HBO Max: Seriale

Ocena
serialu
6,9
Niezły
Ocen: 55
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

HBO Max wstrzymuje produkcje seriali z Europy Środkowej i Skandynawii

HBO Max wstrzymuje produkcję oryginalnych seriali w krajach skandynawskich, Europie Środkowej oraz Holandii i Turcji. To efekt restrukturyzacji Warner Bros. Discovery, która planuje połączyć HBO Max i discovery+ w jedną platformę streamingową.

W specjalnym oświadczeniu, rzecznik Warner Bros. Discovery poinformował, że w wyniku "przeglądu bieżących propozycji w funkcjonujących obecnie platformach streamingowych (...) podjęto decyzję o usunięciu części produkcji oryginalnych HBO Max oraz przerwanie dalszych prac nad lokalnymi produkcjami w krajach skandynawskich i Europie Środkowej". HBO Max zawiesi również aktywność produkcyjną w Turcji i Holandii.

HBO Max nie będzie więcej produkować polskich seriali!

Informacja o wycofaniu się HBO Max z wybranych rynków europejskich jest o tyle zaskakująca, że największe międzynarodowe serialowe hity platformy wyprodukowano w krajach skandynawskich. Chodzi m.in. o szwedzki serial "Lust" czy duński dramat "Kamikaze".

Reklama

Decyzja o wstrzymaniu produkcji oryginalnych produkcji w wybranych krajach europejskich nie oznacza jednak zawieszenia prac nad rozpoczętymi już serialami. Na premierę czeka m.in. polski serial "Warszawianka" z główną rolą Borysa Szyca. W ofercie HBO znajdują się też inne polskie seriale tej platformy m.in. "Odwilż""Pakt""Wataha" czy "Ślepnąc od świateł".

Poza decyzją o wstrzymaniu produkcji oryginalnych seriali w Europie Środkowej i Skandynawii, Warner Bros. Discovery poinformował również, że z oferty HBO Max znikną definitywnie wybrane europejskie produkcje (w tym wspomniane "Lust" i "Kamikaze" oraz niektóre z amerykańskich seriali.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: HBO Max

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama