Viaplay: Seriale

Ocena
serialu
7,8
Dobry
Ocen: 4
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Prince Andrew: Banished": Mroczny dokument o brytyjskiej rodzinie królewskiej

W dokumencie ‘Prince Andrew: Banished’ zobaczymy mroczną stronę brytyjskiej rodziny królewskiej. Produkcja ujawnia niecodzienne aspekty wychowania księcia Andrzeja - syna królowej Elżbiety II, młodszego brata króla Karola III - oraz jego lekkomyślność, których kulminacją były powiązania z sutenerką Ghislaine Maxwell i oskarżenia o gwałt. Jego królewska pozycja dawała mu poczucie bezkarności, ale tylko do czasu…

"Prince Andrew: Banished": Mroczna strona rodziny królewskiej

"Prince Andrew: Banished" odsłania burzliwą historię tego, jak książę Yorku Andrzej - bogaty playboy, oficer brytyjskiej Royal Navy i jednocześnie ukochany syn Elżbiety II - swoim zachowaniem sprowadził skandal na tysiącletnie dziedzictwo brytyjskiej rodziny królewskiej. Dzięki niepublikowanym wcześniej wywiadom z królewską służbą, dziennikarzami, członkami kręgu towarzyskiego księcia oraz zespołem prawników, którzy ujawnili zarzuty, produkcja zagłębia się w świat przywilejów, zazdrości, pożądania i chciwości, które popchnęły Andrzeja najpierw w bliską znajomość z notorycznymi przestępcami seksualnymi Jeffreyem Epsteinem i Ghislaine Maxwell, a następnie w skandal, który grozi upadkiem Domu Windsorów.

Reklama

"Prince Andrew: Banished": W cieniu matki i brata

Książę Andrzej zawsze zajmował nietypowe miejsce w hierarchii Pałacu Buckingham. Pomimo że żył nieco w cieniu matki i brata, sam również ściągał na siebie uwagę paparazzi i tabloidów licznymi romansami i kłopotliwym małżeństwem. Był rozpieszczany jako ulubiony syn królowej, ale ten uprzywilejowany status wiązał się też z marginalizacją jego osoby. Odległa perspektywa zostania kolejnym królem Wielkiej Brytanii sprawiła, że mógł więcej czasu poświęcić na wystawne przyjęcia i znajomości z możnymi tego świata, w tym także z multimilionerem Jeffreyem Epsteinem.

"Prince Andrew: Banished": Znajomośc księcia i Jeffreya Epsteina

Andrzejowi, członkowi rodziny królewskiej Windsorów trudno było zaimponować. Jednak taką osobą był Jeffrey Epstein - znany na całym świecie finansista i posiadacz największej prywatnej rezydencji na Manhattanie oraz własnej wyspy. Andrzej poznał Epsteina przez Ghislaine Maxwell, będącą ówczesną partnerką Epsteina i jednocześnie koleżanką księcia z czasów uniwersyteckich.

Negatywną kulminacją znajomości Andrzeja z Epsteinem i Maxwell był pozew cywilny złożony przez Virginię Giuffre, którą rzekomo Epstein i Maxwell zmusili do uprawiania seksu z księciem. Andrzej bronił się publicznie w mediach, w tym m.in. w głośnym wywiadzie dla BBC w 2019 roku, podczas którego twierdził, że nigdy nie spotkał Virginii i ledwo znał Ghislaine. Ta rozmowa podważyła jego wiarygodność i podniosła jeszcze więcej zagadkowych kwestii odnośnie jego powiązań z ludźmi, którzy nigdy nie powinni znaleźć się w pobliżu członka rodziny królewskiej. Czy książę Andrzej wykorzystywał seksualnie w przeszłości młode kobiety?

Zobacz też:

Jeffrey Dahmer: Kim był seryjny morderca z Milwaukee?

Chuck Norris: Legendarny "Strażnik Teksasu"! Widzowie uwielbiają go do dziś!

"The Last of Us": Wyciekła data premiery serialu? Wszystko przez jeden błąd

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Viaplay: Seriale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama