Viaplay: Seriale

Ocena
serialu
7,8
Dobry
Ocen: 4
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Marzycielka – stając się Karen Blixen": Wzloty i upadki duńskiej pisarki

Już 18 września na platformę Viaplay trafi najnowszy międzynarodowy serial dramatyczny zatytułowany ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’. Produkcja opowiada o życiu i twórczości Karen Blixen, duńskiej pisarki, która osiągnęła międzynarodową sławę. Najnowszy serial Viaplay z Connie Nielsen w roli głównej cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Seriali w Cannes, gdzie został zaprezentowany w kwietniu tego roku jako pierwszy duński serial w historii. Obraz powstał dzięki współpracy platformy Viaplay oraz Zentropa i ma wielką szansę być jednym z najlepszych seriali dramatycznych tej jesieni.

"Marzycielka - stając się Karen Blixen": O czym opowie serial?

Postać jednej z największych duńskich pisarek stała się inspiracją do powstania serialu "Marzycielka - stając się Karen Blixen". To opowieść o kobiecie, która mimo wielu niepowodzeń wciąż potrafiła wierzyć we własne możliwości. Jej historia pokazuje, że nigdy nie jest za późno, na wielkie marzenia i dążenie do ich spełnienia. Jednak każdy wybór wiąże się z określonymi konsekwencjami, o czym przekonała się również tytułowa bohaterka.

"Marzycielka - stając się Karen Blixen": Wzruszający portret kobiety

"Marzycielka" to inspirujący i wzruszający portret kobiety lat 30 XX wieku, która po długim pobycie we Wschodniej Afryce wraca do rodzinnej Danii. Sięga samego dna - jest zrujnowana, chora, odizolowana i zniechęcona, a wszystkie jej marzenia legły w gruzach. Jedyne co pozostało serialowej Karen to rodzina, do której wraca z wyraźną niechęcią zamieszkując w swoim domu Rungstedlund w Danii. Widzowie będą mogli śledzić losy pisarki, która stara się odbić od dna i spełnić swoje największe marzenie o zaistnieniu w świecie literatury. To również droga ku wolności finansowej, wielki konflikt rodzinny i ogromna rozpacz po stracie ukochanego. Serial pokazuje również retrospekcje związane z poszczególnymi momentami życia Karen w Afryce Wschodniej oraz przebłyski jej wewnętrznych refleksji zamieszczonych w książce "Marzyciele" ("Drømmerne").

Reklama

"Marzycielka - stając się Karen Blixen": Obsada i twórcy

W rolę głównej bohaterki wcieliła się Connie Nielsen. W ekranizacji wystąpił również Lars Mikkelsen, zdobywca nagrody Emmy za najlepszą rolę męską w serialu "Jeźdźcy burzy". W pozostałych rolach wystąpią Hanne Uldal, Joachim Fjelstrup, który w 2015 roku uzyskał tytuł ‘Shooting Star’ przyznany przez organizację European Film Promotion (EFP), Lena Maria Christensen, Solbjørg Højfeldt, Lochlann Ó Mearáin i Johannes Kuhnke/

Serial ‘Marzycielka - stając się Karen Blixen’ został stworzony przez Dunję Gry Jensen i wyreżyserowany przez Jeanette Nordahl na podstawie pomysłów Connie Nielsen i Karoline Leth. Inspiracją do powstania produkcji była biografia Karen Blixen, jej listy oraz fragmenty opowiadania "Marzyciele".

Zobacz też:

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy": Wyruszamy na przygodę [recenzja odc. 1-2]
"Belfer 3": Ruszyły prace na planie. Premiera w 2023 roku
"Cyberpunk: Edgerunners": Premiera serialu anime ze świata polskiej gry wkrótce!

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Viaplay: Seriale | Connie Nielsen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama