Viaplay: Seriale
Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 20
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Furia": Borys Szyc w drugim sezonie serialu! Zdjęcia będą kręcone w Polsce

Borys Szyc dołączył do uznanych norweskich aktorów - Påla Sverre Hagena (nominowana do Oscara ‘Wyprawa Kon-Tiki’) oraz Ine Marie Willmann ('Troll') – na planie drugiego sezonu norweskiego przeboju 'Furia'. Oryginalna produkcja Viaplay to pełen akcji serial sensacyjny o dwójce agentów, walczących z grupą niebezpiecznych prawicowych ekstremistów, planujących ataki terrorystyczne w Europie. W nadchodzącym sezonie akcja przenosi się do Polski, gdzie będą miały miejsce kluczowe wydarzenia dla fabuły.

"Furia": Drugi sezon

Cieszący się uznaniem krytyków na całym świecie pierwszy sezon serialu "Furia" odkrywa przed widzami brutalny i niepokojący świat prawicowego ekstremizmu. Produkcja skupia się na losach policjanta Asgeira i tajnej agentki Ragny, infiltrującej grupę nacjonalistycznych ekstremistów. Pod przykrywką oboje musieli przeniknąć do świata pełnego nienawistnych ludzi, by ujawnić zbrodniczy spisek sięgający od Norwegii aż po Niemcy.

Kolejna część historii rozgrywa się dwa lata później. Asgeir i Ragna starają się pogodzić życie rodzinne z tajną pracą wywiadowczą, podczas gdy ekstremiści planują kolejne ataki terrorystyczne w samym sercu Europy. Podobnie jak przy pierwszym sezonie, serial odnosi się do wydarzeń i ideologii, stanowiących podłoże dla zamachu terrorystycznego na wyspie Utøya, udowadniając, że to niebezpieczeństwo jest nadal aktualne. W nowym sezonie akcja ‘Furii’ rozgrywać się będzie m.in. na zapierających dech w piersiach krajobrazami Lofotach, w Budapeszcie i pośród wielkomiejskiego zgiełku Warszawy.

Reklama

"Furia": Borys Szyc w jednej z głównych ról

W głównych rolach ponownie wystąpią Marie Willmann (‘Troll’, ‘Niekochani’) oraz Pål Sverre Hagen (nominowana do Oscara ‘Wyprawa Kon-Tiki’, ‘Dziewczyna w sieci pająka’). Dołączy do nich również Borys Szyc, który wcieli się w niejednoznaczną postać tajemniczego mołdawskiego biznesmena Ziminova, będącego jednocześnie jednym z największych wrogów Asgeira. Jaką rolę odegra w całej fabule i czy nienawiść może z czasem połączyć zwaśnione strony? W serialu wystąpi również Grzegorz Damięcki.

To nie przypadek, że kilka kluczowych scen nowych odcinków ‘Furii’ będzie się toczyć w Polsce. Drugi sezon kładzie nacisk na dynamiczną, pełną zwrotów akcji fabułę,
z rozbudowanym tłem politycznym, nad którym czuwali eksperci od polityki międzynarodowej i wojskowości.

"Furia": Twórcy serialu

Producentem drugiego sezonu 'Furii' jest Monster Scripted. Producentami wykonawczymi są Cathrine Simonsen i Roy Anderson. Za reżyserię poszczególnych odcinków odpowiadają Magnus Martens (‘Banshee’, ‘Fear the Walking Dead’) i Michał Rogalski (‘Letnie przesilenie’, ‘Dawid i Elfy’). Scenariusz jest dziełem Gjermunda Stenberga Eriksena, laureata nagrody Emmy za serial 'Układ'. ‘Furia’ jest koprodukcją norweskiej firmy Monster oraz Paprika Studios - wiodącego producenta w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

"Furia": Kiedy premiera?

Polska premiera drugiego sezonu serialu ‘Furia’ odbędzie się w 2023 roku. Serial będzie dostępny na platformie streamingowej Viaplay.

Zobacz też:

"Szadź": Aleksandra Popławska chce grać w czwartym sezonie

"Papiery na szczęście": Widzowie oburzeni zmianami w ramówce!

"Wednesday": Zobaczcie czołówkę serialu! Netflix udostępnił klimatyczny klip

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Viaplay: Seriale | Borys Szyc | Grzegorz Damięcki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy