Reklama

Wiedźmin

The Witcher

Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 231
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wiedźmin": Producentka w ogniu krytyki. O co poszło?

Lauren Schmidt-Hissrich znalazła się w ogniu krytyki po tym, jak rozpoczęła dyskusję z youtuberem, który jest znany w środowisku z bardziej konserwatywnych poglądów.

Producentka wykonawcza "Wiedźmina" od dawna brała udział w internetowych dyskusjach, odpowiadała na pytania fanów oraz hejterów na Twitterze czy na forach. Nigdy nie przekonywała do swoich racji, a tłumaczyła, dlaczego zdecydowano się na takie bądź inne kroki.

W ciągu ostatnich kilku dni na Twitterze jednak rozgorzała dyskusja, która szybko zamieniła się w regularną bitwę. Shmidt-Hissrich rozpoczęła rozmowę z Jeremym Hamblym, znanym na YT jako TheQuartering. Youtuber napisał, że w adaptacji "Wiedźmina", zgodnie z polityką Netfliksa, za dużo uwagi oraz miejsca poświęca się postaciom kobiecym a za mało Geraltowi. Padło oskarżenie, że Henry Cavill się marnuje.

Reklama

Lauren Schmidt-Hissrich w odpowiedzi napisała żartem, że to ona jest silną i niezależną kobietą, którą TheQuartering może o to obwiniać. Pomiędzy producentką i youtuberem rozpoczęła się kulturalna rozmowa, w której przedstawiali swoje stanowiska. Wkrótce w dyskusję włączyli się inni użytkownicy, z obu stron sporu.

Zaczęto poruszać kwestie społeczne, obyczajowe; kwestie rasizmu, mizoginii. Wkrótce pojawiły się oskarżenia, że showrunnerka przyzwala na mowę nienawiści.

W wyniku dyskusji Schmidt-Hissrich zamieściła wpis o "paradoksie tolerancji" (nie można być tolerancyjnym wobec nietolerancji) Karla Poppera i zapowiedziała, że odtąd będzie pisać o "Wiedźminie", kotach oraz wypowiedziach swoich synów. Nie zamierza tolerować mowy nienawiści (co mocniejsze wpisy spotkały się z zablokowaniem przez nią niektórych użytkowników), jednak jeżeli ktoś chciałby podyskutować z nią o poważniejszych kwestiach może to zrobić w wiadomości prywatnej. W taki sposób zresztą prowadziła dyskusje już wcześniej.

"Wiedźmin": Zdjęcia do trzeciego sezonu

Prace przedprodukcyjne mają wystartować na dniach, czyli w styczniu 2022 roku. Scenariusze są gotowe już od kilkunastu tygodni, a Freya Allan (serialowa Ciri) wspominała w wywiadach, że materiał który miała już okazję przeczytać jest fantastyczny.

Jak donosi Redanian Intelligence planowo zdjęcia do kolejnej odsłony "Wiedźmina" mają rozpocząć się na początku marca. Wcześniej informowano, że aktorzy pojawią się na planie już w lutym. Redaktorzy serwisu zaznaczają, że marzec nie jest datą pewną na 100 procent. Ekipa przenosi się ze studia Arborfield do Longcross Studios, co może nieco opóźnić start produkcji, nie mówiąc już o tym, że nadal plany może pokrzyżować pandemia.

Drugi sezon serialu "Wiedźmin"

Przekonany, że Yennefer zginęła w bitwie o Wzgórze Sodden, Geralt z Rivii zabiera księżniczkę Cirillę w najbezpieczniejsze miejsce, jakie zna — dom jego dzieciństwa w Kaer Morhen. Podczas gdy za jego murami królowie, elfy, ludzie i demony walczą o panowanie na Kontynencie, Geralt musi chronić dziewczynę przed czymś o wiele groźniejszym: tajemniczą mocą, jaką skrywa w sobie księżniczka. Sezon drugi jest dostępny na Netflix od 17 grudnia.

"Wiedźmin": Co wiemy o trzecim sezonie?

"Wiedźmin": Niespodzianki w 3. sezonie. Tomasz Bagiński zdradza plany [wywiad]

"Wiedźmin": Wywiad z Freyą Allan

Jesteś fanem amerykańskich seriali? Zalajkuj nasz fan page "Zjednoczone Stany Seriali", czytaj newsy i wywiady, oglądaj trailery, galerie, komentuj i czytaj opisy odcinków już dwa tygodnie przed emisją w Polsce

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy