The Last of Us

Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 58
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"The Last of Us": "Uratuj, kogo możesz". Kim jest Anna Torv?

Drugi odcinek "The Last of Us" można już oglądać na HBO Max. Na widzów czeka wiele zwrotów akcji i emocjonalnych scen. Gwiazdą tego odcinka z pewnością zostanie Anna Torv, która w produkcji wciela się w Tess. Skąd możecie znać tę aktorkę i w jakich hitach wystąpiła?

Choć w swojej rodzinnej Australii od lat jest uznaną aktorką, to przełomem w jej karierze okazała się rola w niezapomnianym serialu science fiction "Fringe: Na granicy światów". Przez pięć sezonów Anna Torv wcielała się w postać Olivii Dunham, agentki FBI, która wraz z naukowcem Walterem Bishopem (John Noble) i jego synem Peterem (Joshua Jackson) rozwiązywała dziwne zagadki kryminalne, aż w końcu dowiedziała się o istnieniu równoległego świata i tajemnicach swoich współpracowników.

Reklama

Anna Torv: Sekrety australijskij polityki

Po zakończeniu zdjęć do serialu Torv pojawiała się w innych uznanych telewizyjnych produkcjach. Jedną z nich był "Seret City" - australijski serial dramatyczny. Powstał on w oparciu o powieści "The Marmalade Files" oraz "The Mandarin Code" autorstwa Chrisa Uhlmanna i Steve'a Lewisa. Jego główną bohaterką była Harriet Dunkley, dziennikarka polityczna. Kobieta wpada na ślad tajemniczej intrygi.

Próbując odkryć prawdę Dunkley stawia wszystko na jedną kartę, narażając nie tylko swoje życie, ale również wielu niewinnych osób. Zrealizowano dwa sezony "Secret City", które w Polsce można obejrzeć na Netfliksie.

Anna Torv: "Mindhunter" i polowanie na zbrodniarzy

W 2017 roku Anna Torv zadebiutowała w swojej drugiej największej jak dotąd roli - w nieodżałowanym "Mindhunterze" Davida Finchera wcieliła się w Wendy Carr, profesor psychologii i agentki FBI. Serial powstał na podstawie książki "Mind Hunter: Inside the FBI’s Elite Serial Crime Unit" Johna Douglasa. Fabuła serialu dotyczyła śledztw, jakie przeprowadził Douglas (agent specjalny FBI oraz jeden z pierwszych psychologów, który zajął się profilowaniem indywidualnej charakterystyki sprawców przestępstw) w trakcie swojej kariery.

Na postaci autora "Mind Hunter: Inside the FBI’s Elite Serial Crime Unit" było wzorowanych wiele znanych bohaterów współczesnej popkultury, m.in. Jack Crawford (postać znana z "Czerwonego smoka", "Milczenia owiec" i  serialowego "Hannibala"), Will Graham ("Hannibal") oraz Jason Gideon z serialu "Zabójcze umysły").

Anna Torv: Gdzie jeszcze możecie ją zobaczyć?

Inne godne odnotowania role Anny Torv to m.in. występy w takich produkcjach jak "The Newsreader", "Stephanie", "Powrót", "Pacyfik", "Deadline Gallipoli", "Open", "Love Is Now", "Busz w ogniu". Warto zaznaczyć, że rola w "The Last of Us" nie jest jej pierwszą przygodą z grami komputerowymi. W 2007 r. Torv użyczyła głosu Nariko - głównej bohaterki gry "Heavenly Sword". Powróciła również w drugiej części, która na rynku ukazała się w 2017 roku.

"The Last of Us": Fabuła serialu

"Historia przedstawiona w "The Last of Us" rozgrywa się dwadzieścia lat po tym, jak współczesna cywilizacja została zniszczona. Joel, zaprawiony w bojach ocalały, zostaje zatrudniony do przemytu z opresyjnej strefy kwarantanny 14-letniej dziewczynki, Ellie. To, co zaczyna się jako niewielkie zadanie, wkrótce staje się brutalną, łamiącą serce podróżą po Stanach Zjednoczonych. Wyprawą, w której by przetrwać, mogą polegać wyłącznie na sobie nawzajem" - czytamy w opisie HBO Max.

"The Last of Us": Obsada serialu

W "The Last of Us" główne role zagrali: Pedro Pascal (Joel), Bella Ramsey (Ellie), Anna Torv (Tess), Gabriel Luna (Tommy), Merle Dandridge (Marlene), Nico Parker (Sara), Nick Offerman (Bill), Murray Bartlett (Frank), Jeffrey Pierce (Perry).

Zobacz też:

"Cobra Kai": Netflix zapowiedział szósty i ostatni sezon serialu. Koniec sagi!

"Różowe lata 90.": Sentymentalny powrót, którego nie potrzebowaliśmy [recenzja]

"Dziewczyna i kosmonauta": Cielecka i Chyra znów razem na ekranie [zwiastun]

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: The Last of Us | HBO Max: Seriale | Anna Torv
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama