Netflix: Seriale

Ocena
serialu
7,4
Dobry
Ocen: 352
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Cobra Kai": Netflix zapowiedział szósty i ostatni sezon serialu. Koniec sagi!

Serial "Cobra Kai" powróci na platformę Netflix z szóstym sezonem - ogłosiła platforma. Będzie to pożegnanie z serią.

"Od początku przygody z 'Cobra Kai' planowaliśmy ją zakończyć na naszych warunkach i zostawić Kalifornię taką, jaką sobie wymarzyliśmy i wtedy, kiedy nasza misja się skończy. Teraz możemy z wielką dumą i radością ogłosić, że cel udało się zrealizować. Nadchodzący szósty sezon zakończy sagę 'Cobra Kai'" - twórcy serialu: Josh Heald, Jon Hurwitz i Hayden Schlossberg, podkreślili w specjalnym oświadczeniu.

Reklama

"Choć fani mogą przyjąć tę wiadomość ze smutkiem, tu uniwersum nigdy nie miało się tak dobrze. Uważamy naszych fanów za najlepszych na świecie i mamy nadzieję, że jeszcze opowiemy niejedną historię nawiązującą do siata 'Karate Kid'. Przecież wszyscy wiemy, że Cobra Kai nigdy nie umiera" - dodali twórcy serialu.

"A tymczasem przygotujcie się na najefektowniejszy z dotychczasowych sezonów. No i cieszmy się tym, co przeżyliśmy i tym, co nas jeszcze czeka. Bez Was by nam się nie udało" - podkreślili twórcy "Cobra Kai"

"Cobra Kai": Serialowa kontynuacja "Karate Kid"

W "Cobra Kai" poznajemy dalsze losy bohaterów filmu "Karate Kid" z 1984 roku.  

Akcja serialu toczy się ponad 30 lat po historycznym turnieju karate z 1984 r. Mimo upływu lat Daniel LaRusso (Ralph Macchio) i Johnny Lawrence (William Zabka) nadal pozostają skłóconymi ze sobą rywalami. Próbujemy się otrząsnąć po szokujących wynikach wielkiego turnieju i wracamy z sezonem 5., w którym Terry Silver rozszerza imperium Cobra Kai, próbując zdominować swoim stylem walki całe miasto. Kreese jest za kratami, a Johnny Lawrence zamiast karate zajmuje się naprawą spowodowanych przez siebie szkód, więc Daniel LaRusso musi poprosić o pomoc dawnego znajomego.

Pierwsze dwa sezony "Cobra Kai" zostały wyprodukowane przez Youtube. Prawa do kontynuacji przejął Netflix i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Trzeci sezon szybko stał się jednym z największych hitów platformy. "Cobra Kai" w umiejętny sposób połączył nostalgię za serią "Karate Kid" z wprowadzeniem nowych, nastoletnich bohaterów. A także powrócił do bohaterów poprzednich filmów. W serialu pojawili się m.in. John Kreese (Martin Kove) oraz Ali Mills (Elisabeth Shue).

Trzeci sezon "Cobra Kai" wprowadził również inne postaci z filmu "Karate Kid 2", co sprawiło, że fani zaczęli zacierać ręce na powrót kultowej postaci z trzeciej części tej popularnej serii filmowej, Terry’ego Silvera. Wydawało się jednak, że skończy się na pobożnych życzeniach. Griffith, który wcielał się w tę rolę, skończył z aktorstwem, a ostatni raz na ekranie pojawił się w 2007 roku. Dla "Cobra Kai" zrobił jednak wyjątek i pojawił się w jego czwartym sezonie.

Piąty sezon "Cobra Kai" okazał się wielkim hitem Netfliksa. Serial zanotował 107 milionów godzin wyświetleń. W serwisie Rotten Tomatoes miał także 100% pozytywnych recenzji.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Cobra Kai

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama