The Last of Us

Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 57
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"The Last of Us": O rolę Ellie ubiegały się gwiazdy Netfliksa i HBO! Były... za stare

Kto ubiegał się o rolę Eliie w serialu "The Last of Us"? Okazuje się, że gdy planowano realizację filmu pełnometrażowego (i zanim zapadła decyzja o nakręceniu serialu) o rolę bohaterki starała się jedna z faworytek fanów!

Zanim zapadała decyzja o nakręceniu ekranizacji "The Last of Us" w formie serialu, bardzo długo dyskutowano o filmowej adaptacji. O rolę Ellie ubiegały się wtedy dwie znane gwiazdy. Kaitlyn Dever (fantastyczny miniserial "Niewiarygodne") była jedną z ulubieńców fanów do zagrania bohaterki "TLOU". Kolejną gwiazdą, która ubiegała się o angaż w możliwym filmie, była Maisie Williams, czyli Arya z "Gry o tron". Jednak zanim doszło do startu zdjęć do serialu okazało się, że obie aktorki okazały się już za... stare, by zagrać nastoletnią Ellie. Dever ma obecnie 26 lat, Williams - 25, a wcielająca się w Elie w serialu Bella Ramsey - 19 lat.

Reklama

"The Last of Us": Twórcy "nie mogli wybrać lepszej Ellie"

W wywiadzie z magazynem SFX Craig Mazin opowiedział o castingu do roli Ellie, zaznaczając, że Bella Ramsey okazała się najlepszą kandydatką do tej roli.

"Casting Ellie zajął na trochę więcej czasu, ponieważ była to trudniejsza do obsadzenia rola" - mówi showrunner "The Last of Us". "Próbujemy znaleźć 14-letnią dziewczynę, a aktorstwo to nie jest prosta rzecz, prawda? Jest na tyle prosta, że można zagrać źle; ale też zbyt trudna, by zrobić ją dobrze. A już na pewno jest na tyle trudna, by zrobić to fenomenalnie. Dzieci nie mają na tyle doświadczenia życiowego, więc trudno znaleźć dzieciaka, który zagra perfekcyjnie" - zaczyna Mazin.

"Ellie musi być zabawna, silna, brutalna oraz walczyć o siebie. Musi przekonać nas, że ma silną więź z Joelem, więc tak, jej casting zajął więcej czasu. Przesłuchaliśmy ponad 100 osób (...). Bałem się tylko o jedno - przeprowadzałem casting Belli przed Neilem i panikowałem. Myślałem, że Bella mi się nie spodoba, a ja do końca życia będę musiał żyć z przeświadczeniem, że nie mogliśmy zatrudnić najlepszej Ellie. Na szczęście Neil ją pokochał. Nie mogliśmy wybrać lepiej".

"The Last of Us": Kiedy i gdzie oglądać?

Serial "The Last of Us" zadebiutuje 16 stycznia 2023 roku w HBO i HBO Max.

Zobacz też:

"Westworld": James Marsden o skasowaniu serialu! Jest bardzo rozczarowany

"The Last of Us": HBO zainwestowało krocie! Budżet wyższy niż pięć sezonów "Gry o tron"

"Sherlock": Powstanie piąty sezon? Scenariusz powstanie jak aktorzy będą mieli czas

Już wiadomo, jak Netflix będzie zapobiegał w Polsce współdzieleniu kont

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: The Last of Us | HBO Max: Seriale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy