The Crown
Ocena
serialu
8,8
Bardzo dobry
Ocen: 266
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"The Crown": Elizabeth Debicki w "sukience zemsty" księżnej Diany

Premiera 5. sezonu "The Crown" coraz bliżej, a do sieci trafiają kolejne zdjęcia z planu, zwiastujące co może nas czekać w serialu. Elizabeth Debicki miała okazję włożyć ikoniczną "sukienkę zemsty" księżnej Diany podczas jednej ze scen. "To był dla mnie wielki dzień na planie!" - powiedziała aktorka.

W piątym sezonie "The Crown" rodzina królewska wkroczy w lata 90. ubiegłego wieku. Na początku nowej dekady rodzina królewska staje przed swoim najtrudniejszym jak do tej pory wyzwaniem — opinia publiczna zaczyna otwarcie kwestionować jej rolę w Wielkiej Brytanii lat 90.

Na ekranie zobaczymy zupełnie nową obsadę, w której znaleźli się m.in. Imelda Staunton (królowa Elżbieta II), Jonathan Pryce (książę Filip), Lesley Manville (księżniczka Małgorzata), Dominic West (książę Karol), Elizabeth Debicki (księżna Diana), Olivia Williams (Camilla Parker Bowles) oraz Jonny Lee Miller (premier John Major).

Reklama

"The Crown": Sukienka zemsty księżnej Diany

Elizabeth Debicki otrzymała wiele wiadomości od przyjaciół i znajomych po tym, jak ogłoszono, że będzie grała księżną Dianę w 5 i 6 sezonie "The Crown". Wszystkie dotyczyły jednego pytania: czy będzie mogła założyć "sukienkę zemsty" lady Diany?

Sukienka oryginalnie zaprojektowana przez Christinę Stambolian została założona przez księżną Dianę na imprezie w londyńskiej Serpentine Gallery w 1994 roku – tej samej nocy pokazano film dokumentalny o księciu Karolu, w którym wyznał, że był niewierny żonie.

Debicki na planie nosiła rekonstrukcję tej kreacji.

"The Crown": Kiedy i gdzie oglądać 5. sezon?

Piąty sezon "The Crown" zadebiutuje na Netflix 9 listopada 2022 roku.

Czytaj też: "The Crown": Elizabeth Debicki jako księżna Diana podczas jej ostatnich wakacji

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: The Crown | Elizabeth Debicki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy