Reklama

The Crown

Ocena
serialu
8,9
Bardzo dobry
Ocen: 162
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"The Crown": Czy książę Karol i księżna Diana spotkali się po rozwodzie?

W piątym sezonie serialu "The Crown" twórcy zawarli wiele wątków, które nie wydarzyły się naprawdę. Wśród nich można wymienić emocjonalną rozmowę między księciem Karolem i księżną Dianą. Okazuje się, że byli małżonkowie nie spotkali się po rozwodzie, a ta scena to wymysł showrunnerów.

"The Crown": O czym opowiada piąty sezon serialu Netfliksa?

Zbliża się 40. rocznica objęcia władzy przez Elżbietę II. Królowa snuje refleksje na temat swoich rządów, w czasie których doczekała dziewięciorga premierów, wejścia telewizji pod strzechy i zmierzchu Imperium Brytyjskiego.

Na horyzoncie pojawiają się nowe wyzwania. Upadek Związku Radzieckiego i przekazanie suwerenności w Hongkongu sygnalizują sejsmiczne zmiany w międzynarodowym porządku i stawiają monarchię zarówno przed wyzwaniami, jak i szansami. Królową czekają też kłopoty rodzinne - brzmi opis fabuły piątego sezonu "The Crown".

Na ekranie zobaczyliśmy zupełnie nową obsadę, w której znaleźli się m.in. Imelda Staunton (królowa Elżbieta II), Jonathan Pryce (książę Filip), Lesley Manville (księżniczka Małgorzata), Dominic West (książę Karol), Elizabeth Debicki (księżna Diana), Olivia Williams (Camilla Parker Bowles) oraz Jonny Lee Miller (premier John Major).

Reklama

"The Crown 5": Czy książę Karol i księżna Diana spotkali się po rozwodzie?

W piątym sezonie "The Crown" widzowie mogą zobaczyć emocjonalną scenę, w której książę Karol odwiedza księżnę Dianę po rozwodzie. Dochodzi wtedy do początkowo spokojnej konfrontacji. Byli małżonkowie zaczynają rozmawiać na temat tego, co w ich małżeństwie nie wyszło. W pewnym momencie Karol unosi się i mówi, że to rodzina królewska nakłoniła go do ślubu z Dianą.

Widzowie mogą się zastanawiać: czy taka scena miała miejsce w rzeczywistości? Okazuje się, że nie. Portal "msn" donosi, że nie ma żadnych wzmianek o spotkaniu byłych małżonków po rozwodzie. Rozmowa, która odbywa się w piątym sezonie serialu to fikcja i wymysł twórców.

"The Crown 5": Gdzie oglądać?

Piąty sezon "The Crown" jest dostępny na Netfliksie.

Czytaj więcej: "The Crown 5": Afera "Tampongate" pokazana w serialu. Skandaliczna rozmowa Karola i Camilii

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy