The Crown

Ocena
serialu
8,8
Bardzo dobry
Ocen: 175
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"The Crown 5": Afera "Tampongate" pokazana w serialu. Skandaliczna rozmowa Karola i Camilii

Wokół piątego sezonu "The Crown" nie milkną kontrowersje. Wielkie oburzenie wzbudziło pokazanie afery "Tampongate" z księciem Karolem i Camillą Parker-Bowles w rolach głównych. Pikantna rozmowa między kochankami została przypadkowo nagrana i w konsekwencji, dowiedział się o niej cały świat.

"The Crown": O czym opowiada piąty sezon serialu Netfliksa?

Zbliża się 40. rocznica objęcia władzy przez Elżbietę II. Królowa snuje refleksje na temat swoich rządów, w czasie których doczekała dziewięciorga premierów, wejścia telewizji pod strzechy i zmierzchu Imperium Brytyjskiego.

Na horyzoncie pojawiają się nowe wyzwania. Upadek Związku Radzieckiego i przekazanie suwerenności w Hongkongu sygnalizują sejsmiczne zmiany w międzynarodowym porządku i stawiają monarchię zarówno przed wyzwaniami, jak i szansami. Królową czekają też kłopoty rodzinne - brzmi opis fabuły piątego sezonu "The Crown".

Na ekranie zobaczyliśmy zupełnie nową obsadę, w której znaleźli się m.in. Imelda Staunton (królowa Elżbieta II), Jonathan Pryce (książę Filip), Lesley Manville (księżniczka Małgorzata), Dominic West (książę Karol), Elizabeth Debicki (księżna Diana), Olivia Williams (Camilla Parker Bowles) oraz Jonny Lee Miller (premier John Major).

Reklama

"The Crown": Skandaliczna rozmowa między Karolem a Camillą pokazana w serialu

W piątym sezonie "The Crown" twórcy zawarli kontrowersyjny wątek z życia księcia Karola i Camilli Parker-Bowles. Przypomniano aferę znaną jako "Tampongate" lub nazywaną także "Camillagate". W 1993 roku magazyn "People" opublikował treść rozmowy kochanków, która miała miejsce 4 lata wcześniej, czyli jeszcze w momencie, gdy książę Karol był z księżną Dianą, a Camilla z ówczesnym mężem. 

Co zawierała rozmowa? Kochankowie dzwonili do siebie w trakcie świąt, które spędzali z rodziną. Nie wiedzieli, że są podsłuchiwani. Karol wyznał Camilii, że "potrzebuje jej kilka razy w tygodniu", a ona ubolewała, że "nie może zacząć tygodnia bez niego". Na tym nie poprzestali. Karol powiedział, że "byłoby dużo łatwiej, gdyby mógł zamieszkać w jej spodniach", a Camilla zapytała, czy zamieniłby się w parę majtek.

"W co się zamienisz, w parę majtek?" - pytała

"Jak znam swoje szczęście, to w tampon. Wylądowałbym w toalecie i kręcił się tam w kółko, nigdy nie spadając na dno. Aż pojawi się następny..." - odparł Karol.

"Mógłbyś powrócić jako pudełko. Pudełko tamponów" - dopowiedziała Camilla.

Rozmowa trwała około 6 minut i z początkowo niewinnej przerodziła się w pikantną wymianę czułości.

Okazało się, że została ona nagrana przez byłego redaktora "Daily Mail", który testował jedynie urządzenie, które odbiera sygnały Cellnet. Przypadkowo trafił na wymianę zdań między kochankami, a nagraną taśmę zaniósł "People". Wszystko to przedstawiono w piątym sezonie "The Crown".

"The Crown 5": Gdzie oglądać?

Piąty sezon "The Crown" jest dostępny na Netfliksie.

Czytaj więcej: "The Crown": Serial pokazał romans księcia Filipa? Zauroczył się dużo młodszą

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: The Crown | król Karol III

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy