Szadź

Ocena
serialu
4,7
Przeciętny
Ocen: 1093
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Szadź 3": Aleksandra Popławska: "Historie, które wolimy oglądać tylko na ekranie"

Wkrótce w Playerze zadebiutuje trzeci sezon serialu kryminalnego "Szadź", który od samego początku wzbudza wielkie emocje. Z tej okazji, aktorka wcielająca się w postać Agnieszki Polkowskiej, Aleksandra Popławska zdradziła czego widzowie mogą się spodziewać. "To są takie historie, które wolimy oglądać tylko na ekranie, bo sami byśmy woleli ich nie przeżywać" - mówi.

Justyna Miś: Czego widzowie mogą się spodziewać po najnowszym sezonie "Szadzi"? 

Aleksandra Popławska: Myślę, że nowych, interesujących postaci i nowych wątków, które pociągną za sobą różne wydarzenia. Dla widzów będzie ciekawe to, że część zdjęć było kręcone w Srebrnej Górze, a tam jest naprawdę pięknie, urokliwie. Mam nadzieję, że to się przełoży na ekran. Fajnych aktorów. W tym sezonie dołączyła do nas całkiem zacna ekipa na czele z moją siostrą Magdą Popławską, moim kuzynem Darkiem Chojnackim. Jest też Jowita Budnik, Piotr Trojan, także fantastyczna śmietanka aktorów, najlepszych polskich. 

Reklama

Piotr Trojan zdradził nam, że zagrał mroczny charakter. Namiesza w serialu?

- Oj tak, on będzie bardzo złym chłopcem, niedobrym, ale oczywiście najbardziej złym będzie cały czas Piotr Wolnicki, którego moja postać, Agnieszka Polkowska ciągle tropi. Mogę zdradzić, że pojawi się bardzo ciekawy wątek, taki trójkąt miłosny: Polkowska, Wrońska i Mrówiec. Myślę, że warto go śledzić.

Czy Piotr Wolnicki zostanie ujęty?

- Nie mogę zdradzić, ale oczywiście cały czas staram się żeby tak było. 

W ostatnich latach seriale kryminalne cieszą się wielką popularnością wśród Polaków. Jak pani myśli, w czym tkwi fenomen? Dlaczego Polacy lubią oglądać tego typu seriale?

- To są seriale, które mają tajemnicę, trzymają w napięciu. Ja też przyznaję, że jestem fanką seriali, podcastów i historii kryminalnych. One tylko pozornie opierają się na tym samym schemacie, ale "Szadź" od niego uciekła, bo od początku znamy, kto jest zły. Tutaj coś innego jest ważne. Myślę, że ta tajemnica i dreszczyk emocji najbardziej pociąga widzów. Poza tym to są takie historie, które wolimy oglądać tylko na ekranie, bo sami byśmy woleli ich nie przeżywać.

 

Jakie podcasty pani poleci?

- Jest ich sporo, nie chciałabym wyróżniać nikogo. Lubię Kryminatorium i Stanowo... Myślę, że widzowie będą mieli w czym wybierać. Przy okazji "Szadzi" chciałabym zaprosić na "Listy do M. 5", w których zagrałam w tym sezonie. Różnie było z kolejnymi częściami, ale słyszałam, że [ta część - przyp. red.] jest bardzo dobra.

W jakich jeszcze produkcjach będzie można panią zobaczyć?

- W Canal+ pojawi się znakomity serial "Minuta ciszy" o branży pogrzebowej, będzie mrocznie. Bardzo go polecam. Zapraszam też do teatru. W Teatrze 6. Piętro mamy spektakl "Bliżej", premiera 1 października, potem będziemy grać przedstawienia. [Zapraszam też - przyp. red.] na film, bardzo dobry, ciekawy, autorski "Nie cudzołóż, nie kradnij" - to będzie kino po bandzie.

"Szadź": O czym jest serial?

"Szadź" to thriller z wątkiem kryminalnym w tle, którego akcja rozgrywa się w Opolu. Maciej Stuhr w roli seryjnego mordercy, prowadzącego podwójne życie, odsłania przed widzami przerażającą prawdę o tym, że zło może przybierać najmniej oczekiwaną postać. Charyzmatyczny wykładowca, kochający ojciec dwójki dzieci, który wśród swoich studentek wypatruje kolejnych ofiar. Taki właśnie jest Piotr Wolnicki.

W tej opowieści zagadki nie stanowi jednak tożsamość mordercy, a motywy jego działania. Co łączy sprawcę z komisarz prowadzącą śledztwo? Dlaczego wszystkie ofiary to głęboko wierzące młode dziewczyny? Wyścig z czasem trwa. Czy komisarz Polkowska trafi na ślad mordercy i zapobiegnie kolejnym zbrodniom? 

Pierwszy odcinek trzeciego sezonu zadebiutuje w Playerze już 2 września.

Zobacz też:

"Szadź 3": Premiera 2. września w Playerze

"Szadź 3": Maciej Stuhr pozbył się brody [zdjęcie]

"Szadź 3": Maciej Stuhr przeszedł ekstremalną metamorfozę! Znamy przyczynę!

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Aleksandra Popławska | Szadź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy