Reklama

Świat według Kiepskich

Ocena
serialu
9,1
Super
Ocen: 7092
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Świat według Kiepskich": Żegnamy serialowego Boczka

W wieku 59 lat zmarł Dariusz Gnatowski, serialowym widzom znany z kultowej roli Arnolda Boczka w "Świecie według Kiepskich". Uwielbiany przez widzów aktor miał jednak o wiele bogatsze portfolio. Sprawdźcie, gdzie jeszcze zachwycił swoją grą.

Jak to jest być Boczkiem?

Przez 21 lat wcielał się w Arnolda Boczka, sąsiada Ferdka Kiepskiego z kultowego serialu. Co mówił o swojej postaci? Czy po tylu latach nie znudziła mu się ta rola?

Reklama

- To serial, który produkowany jest w transzach, więc w ciągu roku spotykamy się na planie jedynie dwa razy i pracujemy około trzech tygodni. Nie mamy więc poczucia znudzenia tematem czy postacią. Po tych krótkich spotkaniach na planie, rozstajemy się na kilka miesięcy i każdy z nas zajmuje się innymi projektami. Niedawno wystąpiłem w serialu "Na dobre i na złe", do tego doszedł Teatr Telewizji, więc zdecydowanie się nie nudzę. Poza tym, scenarzyści "Świata według Kiepskich" cały czas zaskakują nas nowymi, fajnymi pomysłami. Czasem aż tęsknię za całą ekipą i z niecierpliwością czekam na nasze spotkanie - odpowiadał o roli Boczka w wywiadzie dla "Tele Tygodnia".

Wielu fanów serialu nie wyobraża sobie kamienicy przy ulicy Ćwiartki 3/4 bez Boczka. Ciekawostką jest, że aktor swoją rolę dostał przez przypadek!

- Mój kolega jechał do Warszawy na casting i zaproponował, żebym mu towarzyszył. Na planie serialu potrzebowali do epizodu faceta. Wypatrzył mnie reżyser Okił Khamidow i zaprosił na zdjęcia do "Świata według Kiepskich". Po kilku dniach dowiedziałem się, że dostałem rolę Arnolda Boczka - mówił Gnatowski.

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje