Świat według Kiepskich
Ocena
serialu
9
Super
Ocen: 8993
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Świat według Kiepskich": Niespodzianka dla fanów! Odcinek specjalny w Polsat Box Go

W specjalnym odcinku "Świata według Kiepskich" w rozważaniach na temat życia w zaświatach bezcennych rad udzielą Ferdkowi Archanioł Gabriel, a także dawni mieszkańcy kamienicy Arnold Boczek i Marian Paździoch.

Materiał zawiera linki partnerów reklamowych.

"Świat według Kiepskich" to produkcja kultowa. Serial przez ponad 20 lat zachwycał miliony Polaków, dostarczając im dużej dawki humoru i niezwykłej energii. Widzowie na zawsze zapamiętają ulubione powiedzonka bohaterów, ich zabawne zwyczaje i rozmowy, które potrafiły nieraz doprowadzić do łez. Po blisko 23 latach serial został jednak zakończony, a ostatni odcinek zagościł na antenie 16 listopada 2022 roku. Fanów produkcji ucieszy jednak fakt, że będą mogli zobaczyć jeszcze jeden epizod swojej ulubionej produkcji.

Reklama

"Świat według Kiepskich": Odcinek specjalny tylko na Polsat Box Go

W specjalnym odcinku "Świata według Kiepskich", dostępnym tylko na Polsat Box Go, dzięki zaawansowanej technologii deepfake, pojawią się ulubieńcy widzów Arnold Boczek i Marian Paździoch! Odcinek  został poświęcony pamięci aktorów grający te postaci: Dariusza Gnatowskiego i Ryszarda Kotysa.

Co wydarzy się w odcinku specjalnym? Halinka zabroni wychodzić mężowi z domu, a Zofia Strzygoń... przejmie obowiązki pani domu! Poinstruowana przez Kiepską, zawita u Ferdka z serdelkami i informacją, że będzie przygotowywać mu posiłki. W obliczu pandemii koronawirusa, Ferdek będzie mierzyć  się też z egzystencjalnymi dylematami. W rozważaniach na temat życia w zaświatach bezcennych rad udzielą mu  Archanioł Gabriel, a także dawni mieszkańcy kamienicy Arnold Boczek i Marian Paździoch.

Specjalny odcinek "Świata według Kiepskich" będzie dostępny w Polsat Box Go od 20 marca 2023 roku.

"Świat według Kiepskich": Niezwykłe początki

"Świat według Kiepskich" miał być polską odpowiedzią na wielki amerykański hit telewizyjny "Married with Children" ("Świat według Bundych") emitowany w latach 1987-1997.

Na pomysł, by zrealizować serial o Ferdynandzie Kiepskim i jego rodzinie, wpadli w 1997 roku czterej scenarzyści - Aleksander Sobiszewski, Janusz Sadza, Igor Nurczyński i Roman Rega. Razem napisali scenariusz trzech odcinków pilotowych, które Telewizja Polsat pokazała swym widzom 16 marca 1999 roku. Sitcom tak bardzo się spodobał, że natychmiast przystąpiono do pracy nad kolejnymi epizodami.

Pierwsze trzy sezony serialu były kręcone w autentycznej wrocławskiej kamienicy w dużym 200 metrowym mieszkaniu przy ulicy Podwale 67, która w serialu otrzymała nazwę Ćwiartki 3/4. Mimo sympatii mieszkańców i miłych kontaktów z sąsiadami, mieszkańcom przeszkadzało ciągłe tupanie i chodzenie po schodach 40 osobowej ekipy, więc producenci serialu w końcu przenieśli produkcję do hali zdjęciowej w podwrocławskich Bielanach, gdzie z detalami odtworzono mieszkanie Kiepskich i sławny korytarz ze wspólną ubikacją.

"Świat według Kiepskich": Ponad 20 lat na antenie

Na początku czerwca 2022 po ponad 20 latach od emisji pierwszego odcinka serialu, Telewizja Polsat ogłosiła, że nie powstaną już nowe odcinki "Świata według Kiepskich". 

Przyczyną zakończenia serialu była śmierć Dariusza Gnatowskiego i Ryszarda Kotysa, czyli serialowego "Boczka" i Mariana Paździocha (pierwszy z nich zmarł w październiku 2020 roku, a drugi - w styczniu 2021 roku).

Zobacz też:

"Świat według Kiepskich": Wspomnień czar! Gwiazdy na premierze książki... o serialu

"Świat według Kiepskich", czyli jak rodzina Kiepskich podbiła Polskę [RECENZJA]

Materiał zawierał linki partnerów reklamowych.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Świat według Kiepskich
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama