Stranger Things
Ocena
serialu
9
Super
Ocen: 332
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Stranger Things": Drugie życie muzycznych hitów!

Po premierze czwartego sezonu "Stranger Things" drugie życie otrzymały hity sprzed lat. Fani nucą utwory Kate Bush i Metalliki, a ich twórcy zarabiają krocie!

"Stranger Things" daje drugie życie dawnym hitom!

"Stranger Things" jest obecnie jednym z najpopularniejszych seriali świecie i charakteryzuje się świetną oprawą muzyczną. W każdym odcinku możemy usłyszeć przeboje z czasów, w których toczy się fabuła produkcji, czyli z lat 80. Dzięki czwartemu sezonowi serialu, który niedawno miał swój finał, kilka utworów znów stało się hitami i obecnie przeżywa drugą młodość! Znacie te piosenki?

Kate Bush - "Running Up That Hill"

To singiel brytyjskiej wokalistki, który miał premierę 37 lat temu. Przebój z 1985 roku towarzyszył Max przez wszystkie odcinki czwartego sezonu i pojawił się w jednej z najmocniejszych scen serialu. Po premierze "Stranger Things 4" piosenkę odtwarzano w polskim Spotify o 1300% częściej niż zwykle. Na dodatek "Running Up That Hill" wciąż króluje na liście najpopularniejszych utworów na iTunes. Utwór zajmuje również pierwsze miejsce w rankingu Spotify.

Reklama

Metallica - "Master of Puppets"

Przebój Metalliki z 1985 roku znów stał się hitem dzięki "Stranger Things". Piosenkę wykorzystano w finałowym odcinku czwartego sezonu produkcji. Metalowa kompozycja została wykonana przez jednego z bohaterów w kluczowej scenie. Po premierze ostatnich epizodów "Stranger Things 4" utworu słuchano w polskim Spotify o 237% częściej niż zwykle. Obecnie singiel zajmuje 3. miejsce na iTunes, zaś w rankingu Spotify znajduje się na czternastej lokacie.

Journey - Separate Ways (Worlds Apart)

Prawie cztery dekady temu grupa Journey wydała singiel "Separate Ways (Worlds Apart)". Po wielu latach twórcy "Stranger Things" postanowili nadać mu drugie życie i osadzili go w serialu w zremiksowanej wersji. Odświeżona piosenka również zachwyciła polskich użytkowników Spotify, którzy słuchali jej prawie 3 razy częściej niż zwykle. Na ten moment przebój z 1983 roku zajmuje 26. miejsce na iTunes.

Autor: Hubert Wiączkowski
Redakcja muzyczna: AC

Zobacz też:

"Ranczo": Co z kontynuacją serialu? Aktorzy podzielili się na dwa obozy!

"Wielka Woda": Premiera nowego polskiego serialu Netflix jesienią!

"Wiedźmin: Rodowód krwi": Nathaniel Curtis o pracy na planie

RMF
Dowiedz się więcej na temat: Stranger Things
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy