Reklama

"Squid Game": Największy hit Netflixa! Liczby zdumiewają!

To już oficjalne! O szalonej popularności "Squid Game" oraz tym, że koreańska produkcja wkrótce stanie się największym hitem Netflixa mówiono już od paru dni. Liczba użytkowników, jaka zobaczyła serial, jest ogromna!

"Squid Game": Największy hit Netflixa

W ciągu 28 dni od premiery, która miała miejsce 17 września, południowokoreański dramat obejrzało 111 mln użytkowników. Tym samym "Squid Game" zdetronizowało poprzedni hut Netflixa, czyli "Brudgertonów" (82 mln widzów). Warto zaznaczyć, że Netflix w widzach liczy osoby, które obejrzały co najmniej 2 minuty z odcinka.

Sukces serialu zaskoczyły nawet szefów Netflixa. Minyoung Kim, zastępczyni prezesa koreańskiego oddziału Netflixa, powiedziała w wywiadzie dla CNN, że "serial przerósł nawet nasze najśmielsze oczekiwania".

"Squid Game": O czym jest serial?

Serial opowiada o losach śmiałków, którzy postanowili wziąć udział w grze, mającej zmienić ich życie. Ogromna, bo licząca ponad 450 osób, grupa uczestników, borykających się z problemami finansowymi, zostaje wywieziona na wyspę, by tam zawalczyć o nagrodę główną i zmienić swoje życie. Areną zmagań jest pokaźnych rozmiarów, tajny kompleks, w którym odbywają się zawody, czyli seria gier dla dzieci. Stawka jest ogromna - dzięki zwycięstwu wszelkie problemy uczestnika mogą bezpowrotnie zniknąć.

Reklama

Zobacz też: Fenomen serialu Netflixa zagraża dzieciom?

"Squid Game": Czy powstanie drugi sezon?

Jak stwierdził, nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji co do kontynuacji. W wywiadzie udzielonym "Variety" Hwang Dong-hyuk powiedział, że nie ma jeszcze planu na drugi sezon, a myślenie o tym... go męczy. Jeżeli jednak miałby podjąć się realizacji "Squid Game 2" to z pewnością zaprosiłby do współpracy grupę scenarzystów i reżyserów.

Jego zdanie potwierdza generalna dyrektorka Netflixa, Bela Bajaria. W rozmowie z "Vulture" dodaje, że koreański twórca jest obecnie zajęty pracą nad filmem i stara się pogodzić wszystkie inne projekty.

Zobacz więcej:

"Squid Game": Serial wykreował nowe trendy w modzie

"Squid Game": Makijaż bohaterki hitem TikToka

Jesteś fanem amerykańskich seriali? Zalajkuj nasz fan page "Zjednoczone Stany Seriali", czytaj najświeższe newsy zza oceanu oglądaj trailery, galerie, komentuj i czytaj opisy odcinków już dwa tygodnie przed emisją w Polsce.

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje