Reklama

David Hasselhoff zachęca do szczepień przeciw COVID-19

Podupadły gwiazdor "Słonecznego patrolu" został zatrudniony przez niemieckie ministerstwo zdrowia do promowania akcji szczepień przeciw koronawirusowi. W klipie, w którym wystąpił, pojawił się motyw jego przeboju z 1989 r. "Looking for freedom", który towarzyszył Niemcom podczas obalenia Muru Berlińskiego.

"Rękawy do góry!" - Hasselhoff mówi po niemiecki w filmiku, który ukazał się na oficjalnym profilu twitterowym niemieckiego ministerstwa zdrowia, jednocześnie pokazując swoje ramię, na którym przyklejony jest plaster.

"Ja, David Hasselhoff podobno jestem bohaterem z powodu 'Słonecznego patrolu', 'Nieustraszonego' i Muru Berlińskiego. Dzięki szczepieniom znalazłem wolność. Ty również możesz" - zwraca się do widzów.

Motyw wolności ewidentnie nawiązuje do hitu "Looking for freedom", który był nieoficjalnym hymnem niemieckiej transformacji. Do historii przeszedł występ Hasselhoffa w noc sylwestrową 1989 r., kiedy stojąc w koszu dźwigu nad Murem Berlińskim, nieopodal Bramy Brandenburskiej, śpiewał swój wielki przebój.

Reklama

Filmik opublikowany przez niemiecki resort zdrowia podsycił aferę wokół szczepionek i został wyszydzony przez część Niemców, ponieważ wiele osób, choć chciałoby się zaszczepić, nie może tego zrobić ze względu na duże problemy z dostawami preparatów.

Co najmniej jedną dawkę szczepionki otrzymało 45,7 proc. Niemców, a 21,3 proc. zostało w pełni zaszczepionych, poinformował w poniedziałek Instytut Roberta Kocha.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje