Rozdzielenie Severance
Ocena
serialu
7,5
Dobry
Ocen: 4
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Koniec zdjęć do wyczekiwanego drugiego sezonu. Twórcy testują cierpliwość fanów

Doskonała wiadomość dla fanów serialu "Rozdzielenie". Poinformowano, że zakończyły się zdjęcia do drugiego sezonu wyczekiwanej produkcji Apple TV+. Niestety, data premiery jeszcze nie jest znana. Wiadomo natomiast, kto dołączył do obsady.

"Rozdzielenie": O czym jest serial?

"Rozdzielenie" to thriller science fiction opowiadający o Lumon Industries - firmie próbującej wyznaczyć nowe standardy równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, wykorzystując w tym celu nowoczesną technologię pozwalającą odseparować wspomnienia z pracy od zwykłych wspomnień.

Główną rolę gra w nim Adam Scott (znany m.in. z "Parks and Recreation"), który wciela się w członka zespołu poddanego temu eksperymentalnemu zabiegowi. W serialu występują też: Christopher Walken, zdobywca Oscara za rolę w filmie "Łowca jeleni", oraz Patricia Arquette, nagrodzona Oscarem za rolę w filmie "Boyhood".

Reklama

Pierwszy sezon serialu zadebiutował na platformie Apple TV+ w 2022 roku. Produkcja była triumfatorem 75. gali Amerykańskiej Gildii Scenarzystów. "Rozdzielenie" otrzymało nagrody w dwóch kategoriach: najlepszy dramat i najlepszy nowy serial. Show otrzymało także dwie statuetki Emmy. 

Ostatni odcinek zakończył się emocjonującym cliffhangerem, dlatego widzowie z niecierpliwością wyczekują drugiego sezonu.

"Rozdzielenie": Co wiemy o drugim sezonie?

Reżyserią drugiego sezonu serialu "Rozdzielenie" ponownie zajmie się Ben Stiller, zaś scenariusz napisze Dan Erickson. Według zapowiedzi Apple w drugim sezonie do obsady serialu dołączą m.in. Bob Balaban (nominowany do Oscara za "Gosford Park"), Gwendoline Christie (m.in. "Gra o tron" i seria "Gwiezdne wojny"), Merritt Wever (zdobywczyni nagród Emmy za "Godless" i "Siostra Jackie") oraz John Noble (m.in. "Fringe" i seria "Władca Pierścieni").

Produkcja drugiego sezonu rozpoczęła się w październiku 2022 r., ale została przerwana w maju zeszłego roku przez strajki aktorów i scenarzystów. W styczniu Apple TV+ opublikowało czarno-białe zdjęcie gwiazdy serialu Adama Scotta na planie produkcji. Towarzyszył mu krótki komunikat Bena Stillera: "Powrót do pracy". 

Teraz poinformowano, że zakończyła się praca na planie drugiego sezonu "Rozdzielenia". Wiadomość przekazała kostiumografka Carol Deelay na Instagramie. Jej konto jest jednak prywatne, dlatego obecnie nie możemy zobaczyć postu, lecz doniesienia przekazały zagraniczne media. Kiedy widzowie mogą spodziewać się premiery? Prawdopodobnie będzie to przełom 2024 i 2025 roku.

Czytaj więcej: Powstanie drugi sezon wyczekiwanego serialu? Ben Stiller komentuje

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy