Rodzina zastępcza

Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 1373
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Rodzina zastępcza": Kultowy dom z serialu istnieje naprawdę! Kto w nim mieszka?

Kultowy serial Polsatu, "Rodzina zastępcza" przez lata gromadził przed telewizorami miliony widzów. Fani do dziś dobrze wspominają ciepłą opowieść o rodzinie Kwiatkowskich. Okazuje się, że dom pokazany w serialu istniał naprawdę! Z okazji 30-lecia stacji Polsat, przypominamy co się z nim stało.

"Rodzina zastępcza": Ciepły serial o rodzinie Kwiatkowskich

Serial "Rodzina zastępcza" gościł na antenie od 1999 do 2009 roku. Opowiadał o rodzinie Kwiatkowskich. Anka i Jacek (w tych rolach Gabriela Kownacka i Piotr Fronczewski) byli rodzicami dwójki dzieci, Majki (Monika Mrozowska) i Filipa (Sergiusz Żymełka). Niebawem przygarnęli do siebie: Romka, Zosię i Elizę (Aleksander Ihnatowicz, Misheel Jargalsaikhan, Aleksandra Szwed). 

W serialu występował też Jarosław Boberek, wcielający się w rolę policjanta, który wiecznie nawiedzał dom Kwiatkowskich. W roli Urszuli, siostry Anki Kwiatkowskiej mogliśmy zobaczyć samą Marylę Rodowicz. Oczywiście nie obyło się bez rodzinnej maskotki, psa Śliniaka. Później obserwujemy też perypetie sąsiadów Kwiatkowskich, Alutki i Jędruli.

Czytaj więcej: Joanna Trzepiecińska i Krzysztof Zaleski: Ten związek nie miał szans

Reklama

"Rodzina zastępcza": Dom rodzinny Kwiatkowskich

Bardzo często w serialu widzimy dom bohaterów z zewnątrz. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale serial faktycznie był kręcony w tym budynku. Jak mówiła w rozmowie z "Noizz.pl" scenograf, Ineza Bodył-Plaskota, "Rodzinę zastępczą" początkowo kręcono w studio. Okazało się jednak, że dekoracje ustawione na planie bardzo szybko się zużywały. Ekipa podjęła decyzję, serial będzie kręcony we wnętrzu prawdziwego domu i tak oto zaczęła się historia domu Kwiatkowskich.

"Rodzina zastępcza": Domy były dwa

Wybrano dom, który powstał na początku lat 90, adres ul.Frezji 15 Warszawa. Okazał się za mały na potrzeby ekipy, ale udało się go odpowiednio przerobić. Podobnie było w przypadku domu Alutki i Jędruli, który stał przy ul. Frezji 19. Po zakończeniu prac nad serialem oba budynki zostały sprzedane. Jak mówiła pani scenograf:

Tekst powstał przy okazji 30-lecia stacji Polsat.

Autor: Judyta Nowak

RMF
Dowiedz się więcej na temat: Rodzina zastępcza

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy