Ród smoka

Ocena
serialu
7,8
Dobry
Ocen: 50
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Ród smoka”: Showrunner Mguel Sapochnik odchodzi z pracy przy serialu

Trzyletnia praca nad prequelem "Gry o tron" wyczerpała jednego z jego showrunnerów Miguela Sapochnika do tego stopnia, że postanowił odejść z serialu. Nadal zachowa funkcję producenta wykonawczego, ale obowiązki showrunnera pełnił już będzie w pojedynkę Ryan Condal. Do ekipy twórców "Rodu smoka" dołączy natomiast nowy reżyser, weteran "Gry o tron": Alan Taylor.

Jak donosi portal The Hollywood Reporter, Miguel Sapochnik nie będzie już pracował jako showrunner przy tworzeniu drugiego sezonu. Jego decyzji nie zmieniły rekordy oglądalności, jakie bije stworzony przez niego serial. Pierwszy odcinek "Roku smoka", wyreżyserowany przez Sapochnika, był najchętniej oglądanym premierowym odcinkiem serialu w historii HBO, a kolejny odcinek jeszcze poprawił ten wynik oglądalności. 

Miguel Sapochnik żegna się z serialem "Ród smoka"

Taka sytuacja zdarza się rzadko, bo drugie odcinki seriali zwykle notują spadki oglądalności. Według informacji płynących z planu, Sapochnik czuje się "wykończony" nawałem pracy, jaki musiał wykonać w ostatnich trzech latach tworząc kolejny hit HBO. Na premierę czekają jeszcze dwa wyreżyserowane przez niego odcinki: szósty i siódmy. Jednocześnie Miguel Sapochnik nie żegna się z HBO. Właśnie rozpoczął się jego kontrakt na wyłączność, w myśl którego będzie tworzył dla tej stacji zupełnie nowe projekty.

Reklama

"Praca w 'tronowym' uniwersum przez minionych kilka lat była zaszczytem i przywilejem. Szczególnie miło wspominać będę czas spędzony ze wspaniałą ekipą i obsadą 'Rodu smoka'. Jestem bardzo dumny z tego, co osiągnęliśmy w pierwszym sezonie, a entuzjastyczne opinie widzów sprawiają, że jestem przeszczęśliwy. Decyzja o ruszeniu dalej była niewiarygodnie trudna, ale wiem, że dokonałem dobrego wyboru. Osobistego i zawodowego. Szczególnie raduje mnie wiadomości o tym, że w drugim sezonie do serialu dołączy Alan Taylor. Znam go i szanuję od dawna. Wierzę, że ten drogi mi serial nie mógł wpaść w lepsze ręce. Ryanowi Condalowi życzę samych sukcesów w sezonie drugim i kolejnych" - oświadczył Miguel Sapochnik, który wyreżyserował też kilka najbardziej znanych odcinków "Gry o tron".

"Miguel Sapochnik wykonał znakomitą pracę przy pierwszym sezonie, odciskając swój styl na 'Rodzie smoka'. Nie ma wątpliwości, że bez niego ten serial by nie powstał. Choć chcielibyśmy, aby dalej nad nim pracował, jesteśmy podekscytowani jego nowymi projektami" - chwalą showrunnera przedstawiciele stacji HBO. 

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Ród smoka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy