Reklama

Ojciec Mateusz

Ocena
serialu
8,7
Bardzo dobry
Ocen: 2780
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Wybierz najbardziej pobożnego księdza!

Trwa nasz Wielki Serialowy Plebiscyt! Cały czas możecie głosować na swoje ulubione postaci. Dziś przedstawiamy wam kolejny odcinek cyklu: Pobożni księża.

Wybierz najbardziej pobożnego duszpasterza z twojego ulubionego serialu! W naszym plebiscycie nie ujęliśmy wszystkich popularnych serialowych duchownych. Przedstawiamy wam subiektywny ranking księży, którzy zawładnęli duszami  swoich parafian, przepraszamy, widzów!  

Reklama

KLIKNIJ I WYBIERZ SWOJEGO ULUBIONEGO DUSZPASTERZA! ODDAJ GŁOS JUŻ TERAZ I WEŹ UDZIAŁ W WIELKIM SERIALOWYM PLEBISCYCIE!

Ksiądz Mateusz Żmigrodzki z "Ojca Mateusza"

Ojciec Mateusz jest proboszczem w niewielkiej parafii. Jego hobby to rozwiązywanie zagadek kryminalnych. Rozumie życiowe komplikacje swoich parafian i jest zawsze gotów do pomocy. Ma silną osobowość i wybitny zmysł dedukcji. Niezwykle inteligentny, a przy tym dobry i uczciwy. 

Co czeka wiernych fanów "Ojca Mateusza" w 10. sezonie serialu (emisja jesienią tego roku w TVP 1)? Eksplozje na ulicach Sandomierza, napad na agencję bankową, kradzież obrazu Kossaka czy napad na plebanię - to tylko część wydarzeń, jakie będą mieli okazję zobaczyć widzowie. Nowe odcinki wyreżyseruje sam Artur Żmijewski!

Ksiądz Piotr Kozioł z "Rancza"

Wiek średni, rutyna i zniechęcenie to cechy charakterystyczne proboszcza. Wiele jego ambitnych prób podejmowanych na wcześniejszym etapie kapłaństwa rozbiło się o ludzką obojętność. Dlatego ksiądz urządził się wygodnie na wiejski sposób, stara się unikać kłopotów, wstawić w kościele witraże, wymienić organy i tak dalej.

Skoro nie da się wiary pogłębiać, można ją chociaż umacniać materialnie. Co nie znaczy, że gdzieś na dnie serca kapłana nie kołacze poczucie winy i niespełnienia, i potrzeba zmieniania świata na lepsze.  

Bratem bliźniakiem księdza jest Paweł Kozioł, były wójt wsi, senator. Choć podobny zewnętrznie, to w środku całkiem odmienny. Zastarzała nieprzyjaźń braci jest ważnym czynnikiem wpływającym na ich postępowanie i decyzje.

Athelstan z serialu "Wikingowie"

Anglosaski mnich schwytany przez najeźdźców na pierwszej wyprawie wikingów do Anglii. Jako niewolnik Ragnara Ladbroka uczy się żyć pośród zupełnie innej kultury i heroicznie walczy o zachowanie wiary w chrześcijańskiego boga. Wraz z upływem lat staje się praktycznie członkiem rodziny Ladbroków, aczkolwiek nigdy nie pozbędzie się piętna "człowieka z zewnątrz".

"Detektyw w sutannie", czyli ksiądz Frank Dowling

Kolejny duchowny -detektyw. Dziarski ksiądz, który przy pomocy swojej przyjaciółki, młodej zakonnicy Steve, stara się rozwiązywać nawet najbardziej zawiłe zagadki kryminalne. Razem niejednokrotnie muszą stawiać czoła groźnym przestępcom, narażając przy tym własne życie!

To tylko niektórzy bohaterowie, jacy pojawili się w naszym zestawieniu. Jeżeli chcesz poznać innych WEŹ UDZIAŁ W NASZYM PLEBISCYCIE i oddaj swój głos na najbardziej pobożnego serialowego księdza!

Dowiedz się więcej na temat: Ojciec Mateusz | Wielki Serialowy Plebiscyt | seriale | Złotopolscy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje