Reklama

Ojciec Mateusz

Ocena
serialu
8,8
Bardzo dobry
Ocen: 3498
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

​"Ojciec Mateusz": Maciej Musiał wraca do korzeni

Rola Michała Walickiego w "Ojcu Mateuszu" to jedno z pierwszych serialowych wcieleń w dorobku Macieja Musiała. Aktor miał niespełna 13 lat, gdy w 2008 roku po raz pierwszy stanął na planie serialu o detektywie w sutannie u boku Artura Żmijewskiego... Tej wiosny - po kilkuletniej przerwie - wrócił do swych aktorskich korzeni i znów zawitał do Sandomierza.

Maciej Musiał pożegnał się z TVP, kiedy produkcja wyrzuciła wszystkich aktorów i skasowała serial "rodzinka.pl". Jednak rozłąka ze stacją nie trwała długo. Musiał znów pojawi się na antenie!

Reklama

W ubiegłym roku Maciej Musiał przyjął propozycję producentów "Ojca Mateusza", by... na chwilę wrócić do serialu, ale Michał, w którego się wcielił po raz pierwszy po niemal ośmioletniej przerwie nie zawitał do Sandomierza - pojawił się jednie na ekranie laptopa, za pomocą którego połączyli się z nim policjanci z sandomierskiej komendy i Mateusz (Artur Żmijewski). 

Niestety, babci chłopaka - Lucynie (Aleksandra Górska) - nie było dane spotkać się z ukochanym wnukiem... 

Seniorka, o czym sama często mówi, ma stały kontakt z Michałem, ale jej największym pragnieniem jest stanąć z nim oko w oko i przytulić się do niego. 

Tej wiosny jej marzenie wreszcie się spełni! Michał Walicki zjawi się na plebanii i przywiezie ze sobą... narzeczoną.

- Już się bałam, że cię nie zobaczę - tymi słowami powita Michała babcia.

- Przecież często mnie widzisz na skypie - przypomni jej chłopak.

- Co ty tam wiesz... Tylko wnuk w realu się liczy - Lucyna będzie wniebowzięta, mogąc ucałować wnuczka, który - co zobaczy wreszcie na własne oczy - wyrósł na niezwykle przystojnego mężczyznę.

- Tyle lat minęło... tak urosłeś, że muszę zadzierać głowę, żeby spojrzeć ci w oczy - westchnie wzruszona Walicka.

- Wiesz, że babcia wymodliła twój przyjazd? - uśmiechnie się Mateusz.

- Nawet Pana Boga postraszyła głodówką - wtrąci swoje trzy grosze Natalia (Kinga Preis).

Dopiero po chwili babcia Walicka zauważy, że Michał nie przyjechał do Sandomierza sam. Wnuk przedstawi jej, księdzu i Natalii swą dziewczynę - uroczą Lucy (w tej roli Izabela Perez znana telewidzom jako Lina Hadad z "Na dobre i na złe").

- Teraz chcę jakoś się ustawić. Trochę bimbałem, ale jak wiecie, oprócz stałej pracy znalazłem też szkołę. Lucy mi pomaga - powie Michał mieszkańcom plebanii, na której spędził całe swoje dzieciństwo.

Lucyna pokocha Lucy od pierwszego wejrzenia i od razu zacznie marzyć o... prawnukach.

Pierwszy odcinek 23. serii "Ojca Mateusza" z Maciejem Musiałem, który - wcielając się znów w Michała - wrócił, jak żartuje, do swych aktorskich korzeni, TVP1 wyemituje już wkrótce. Zdradzamy, że Lucy to nie jedyna "niespodzianka", jaką młody Walicki przywiezie ze sobą do Sandomierza...    


Agencja W. Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje