Reklama

Ojciec Mateusz

Ocena
serialu
8,8
Bardzo dobry
Ocen: 2946
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Ojciec Mateusz": Daria oświadczy się Możejce i... wyjedzie do Budapesztu!

Kobiety potrafią być nieprzewidywalne. Orest Możejko (Piotr Polk) przekona się o tym już na starcie 17. sezonu “Ojca Mateusza”. Bo Daria (Magda Emilianowicz) najpierw poinformuje go, że musi na jakiś czas wyjechać zawodowo, po czym zaproponuje mu... ślub!

Zdradzamy, że w 1. odcinku 17. serii “Ojca Mateteusza" zatytułowanym “Odkupienie" (emisja w czwartek 2 marca o godz. 20.30 w TVP1) Daria poinformuje swojego ukochanego Oresta, że zamierza wyjechać na trzy miesiące do Budapesztu, by pomóc swojej karierze zawodowej. Rzecz jasna, jej szalony plan nie zachwyci Możejki.

Reklama

-  To wielka szansa!  - zacznie go przekonywać. - Ten program chodzi nie tylko na ich kanale w Polsce, ale też w innych krajach. Jeśli dobrze wypadnę w zastępstwie tej prowadzącej, znów...

- Rozumiem. Nie musisz mi tego drugi raz tłumaczyć - powie Orest.

 - Zawiodłam cię, tak?

- Przejdzie mi... Tylko co zrobimy z Dominikiem (Antoni Tyszkiewicz)?

- To duży chłopak - odpowie Daria. - Po za tym nie zostawiam go gdzieś,  tylko z ojcem. Najlepszym ojcem na świecie.

- Nie musisz mi słodzić.

Chciałabym wziąć ślub

W tym momencie do salonu wkroczy Dominik. Po minach rodziców natychmiast zorientuje się, że coś ich poróżniło. Zgadnie też, że Daria znów chce dokądś wyjechać.

- Nie zgadzam się! - zaprotestuje mały. -  To bez sensu, zresztą sama obiecałaś!

Po tych słowach Daria nieoczekiwanie zmieni temat.

- Myślałam o tym ostatnio bardzo dużo i... jeśli Orest byś chciał, to ja bym też chciała. To znaczy jak wrócę, chciałabym wziąć ślub - oświadczy się w nietypowy sposób Daria.

Możejko zrobi dziwną minę. Uwadze Dominika nie ujdzie, że jego mama ma zaszklone oczy. Ona pierwsza przełamie niezręczność i przytuli się do niego, a na jego twarzy pojawią się nieopisana radość i szczęście.

Nauki przedmałżeńskie

Jeszcze w tym samym odcinku świeżo upieczeni narzeczeni pójdą z wizytą do księdza Mateusza (Artur Żmijewski).

- Chodzi o to, że Orest dwa lata temu mi się oświadczył - powie Daria.

- Prawdę mówiąc, prawie zapomniałem o tym - wtrąci wyraźnie zakłopotany Możejko.

- A ja nie, długo się zastanawiałam i zdecydowałam się w końcu, że... że chyba jednak musimy coś z tym zrobić - dokończy Daria.

Usłyszy to Natalia (Kinga Preis), która natychmiast rzuci się na parę z gratulacjami. Okaże się, że Daria przeszła już kiedyś kursy przedmałżeńskie i nie musi ich powtarzać. A Możejko będzie mógł odbyć nauki w czasie nieobecności narzeczonej.

- Jak mus, to mus - stwierdzi.

Orest zapyta ojca Żmigrodzkiego, czy czeka go jakiś egzamin po kursie przedmałżeńskim.

- W żadnym razie - usłyszy w odpowiedzi. - To nie jest kurs na prawo jazdy. Po prostu przypomnienie i refleksja nad najważniejszymi sprawami. Czym jest rodzina, miłość, jak to widzieć w kontekście sakramentu...

Nie ma odwrotu

Daria pójdzie za ciosem i jeszcze przed wylotem do Budapesztu kupi sobie suknię ślubną. Zrobi to w tajemnicy przed Orestem i Dominikiem. Za to zamknie się w łazience i długo nie będzie stamtąd wychodziła.

- Jak zaraz nie wyjedziemy, spóźnisz się na samolot! - krzyknie Możejko, po czym uchylą się drzwi od łazienki, a Daria stanie w nich w olśniewającej sukni ślubnej.

Dominik z wrażenia aż zeskoczy z walizki.

- Nie wiem, co powiedzieć, zatkało mnie. Wyglądasz cudownie...jak... - powie Orest.

- ... jak kwiatek jakiś - dokończy Dominik.

- Myślałem, że dopiero jak wrócisz, zajmiemy się tym - stwierdzi Możejko.

- Chciałam już, żebyś był pewien, że nie ma odwrotu. I jeśli ci się podoba, to musisz pójść tylko zapłacić - skwituje beztrosko Daria.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje