Netflix: Seriale
Ocena
serialu
7,5
Dobry
Ocen: 542
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Zagłada domu Usherów": Fani horrorów czekają na serial Netfliksa

Stworzony przez Mike'a Flanagana miniserial "Zagłada domu Usherów", którego fabułę oparto na podstawie opowiadania Edgara Allana Poe pod tym samym tytułem, to jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji Netfliksa. Platforma własnie zaspokoiła ciekawość fanów kina grozy i podała datę premiery tej produkcji. Składający się z ośmiu odcinków serial będzie można oglądać od 12 października.

"Zagłada domu Usherów" opowiada o Rodericku Usherze (w tej roli Bruce Greenwood) i jego siostrze Madeline (Mary McDonnell), którzy zmieniają rodzinną firmę Fortunato Pharmaceuticals w imperium bogactwa, przywilejów i chciwości. Jednak ich życie komplikuje się, gdy na jaw wychodzą tajemnice z przeszłości, a spadkobiercy dynastii Usherów zaczynają umierać z rąk tajemniczej kobiety. W w serialu Flanagana zobaczymy także: Carlę Gugino, Marka Hamilla i Rahula Kohliego.

Reklama

Mike Flanagan: Specjalista od horrorów

Zdjęcia do tej produkcji rozpoczęły się 31 stycznia 2022 roku, a zakończyły 9 lipca 2022 r. Mike Flanagan (m.in. "Nawiedzony dom na wzgórzu", "Doktor Sen" i "Nocna msza") wyreżyserował cztery odcinki, a pozostałe cztery zrealizował jego bliski współpracownik, Michael Fimognari. Nowela Edgara Allana Poego, na której opiera się scenariusz, po raz pierwszy została opublikowana we wrześniu 1839 roku na łamach pisma "Burton’s Gentleman’s Magazine".

Mike Flanagan współpracował już z Netfliksem przy serialu "Nawiedzony dom na wzgórzu" oraz ekranizacji powieści Stephena Kinga "Gra Geralda". Jest także reżyserem świetnie przyjętych przez krytykę horrorów: "Zanim się obudzę", "Ouija: Narodziny zła" i "Doktor Sen".

 

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Netflix: Seriale | Mike Flanagan
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy