Netflix: Seriale
Ocena
serialu
7,5
Dobry
Ocen: 591
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wikingowie: Walhalla": Jeszcze więcej Marcina Dorocińskego [zwiastun]

12 stycznia 2023 roku w ofercie Netfliksa pojawi się drugi sezon serialu "Wikingowie: Walhalla". Opublikowano właśnie oficjalny zwiastun produkcji, w której zobaczymy Marcina Dorocińskiego w roli Jarosława Mądrego. Polskiego aktora możemy też oglądać na nowych fotosach z produkcji Netfliksa.

"Wikingowie: Walhalla" to całkowicie nowy rozdział widowiskowej sagi o Wikingach. Fabuła nowego serialu oryginalnego "Wikingowie: Walhalla" rozgrywa się na początku XI wieku i pokazuje historię najsłynniejszych wikingów, czyli Leifa Eriksona, Freydis, Haralda Srogiego i normańskiego króla Wilhelma Zdobywcy. Bohaterowie będą przecierać szlaki i walczyć o przetrwanie w ciągle zmieniającym się i ewoluującym świecie.

10 marca 2022 roku Netflix poinformował, że powstanie drugi i trzeci sezon serialu "Wikingowie: Walhalla". Decyzja zapadła wtedy bardzo szybko - w serwisie pierwsza odsłona przygód wikingów zadebiutowała bowiem 25 lutego 2022 roku.

Reklama

Na ekranie ponownie zobaczymy m.in. Sama Corletta (Leif Eriksson), Fridę Gustavsson (Freydis Eriksdotter) i Leo Sutera(Harald Sigurdsson). Pieczę nad serialem podobnie jak w pierwszym sezonie sprawuje Jeb Stuart. 

Marcin Dorociński wyjawił na początku października, że znalazł się w obsadzie drugiego sezonu superprodukcji Netfliksa. "No to już oficjalnie! Bardzo długo czekałem (ponad rok), aby się z Wami podzielić tą informacją i dziś jest ten piękny dzień. 'Wikingowie: Valhalla' — to kolejna wielka przygoda, w której miałem zaszczyt wziąć udział. A jej efekty wkrótce zobaczycie na Netfliksie! Będzie się działo" - oznajmił na swoim Instragramie.

"Wikingowie: Walhalla" to jego kolejna wielka przygoda z Netfliksem, gdyż wcześniej zdobył rozgłos rolą rosyjskiego arcymistrza szachowego Wasilija Borgowa w "Gambicie królowej".

Marcin Dorociński zagra Jarosława Mądrego

Dorociński zdradził niedawno, jaka postać przypadła mu do zagrania w "Wikingach" i jak prezentuje się w średniowiecznym kostiumie. "Poznajcie Jarosława Mądrego - nowego bohatera, który już wkrótce sporo namiesza w świecie wikingów" - aktor napisał pod zdjęciem, na którym jego bohater siedzi na tronie. Nieprzypadkowo, gdyż to wielki książę Rusi Kijowskiej. Dorociński jako Jarosław Mądry ma brodę i ma na sobie wzorzystą szatę.

Z historii wiadomo, że Jarosław Mądry utrzymywał bliskie kontakty ze Skandynawią. Znany jest też z tego, że udzielił schronienia wygnanemu z kraju królowi Norwegii, Olafowi, a jego córka wyszła za mąż za przyszłego władcę Norwegii, Haralda III Srogiego. Jak zostanie wkomponowany w fabułę serialu? To jeszcze niespodzianka.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Marcin Dorociński | Wikingowie: Walhalla
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy