Netflix: Seriale

Ocena
serialu
7,4
Dobry
Ocen: 472
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Światło, którego nie widać": Wyjątkowy serial od 2 listopada na Netfliksie

Tej jesieni na platformie Netflix z pewnością nie zabraknie mocnych tytułów, a tym, który już teraz warto zapamiętać, jest miniserial "Światło, którego nie widać", oparty na nagrodzonej Pulitzerem powieści Anthony'ego Doerra. Serial, za którego realizację odpowiada Shawn Levy, trafi do katalogu platformy 2 listopada.

"Światło, którego nie widać" z pewnością przypadnie do gustu fanom historii o tematyce wojennej. Ten czteroodcinkowy serialu opowiada o odwadze, przyjaźni, ojcostwie i nadziei.

Miniserial oparty jest na powieści nagrodzonej Pulitzerem. Przedstawia historię niewidomej francuskiej dziewczyny Marie-Laure oraz jej ojca Daniela LeBlanca, którzy uciekają z okupowanego przez Niemców Paryża, zabierając ze sobą legendarny diament, aby nie wpadł w ręce nazistów.

"Światło, którego nie widać": O czym opowiada serial?

W ślad za nimi wyrusza okrutny oficer Gestapo pragnący zdobyć cenny kamień dla siebie. Marie-Laure i Daniel wkrótce znajdują schronienie w miasteczku St. Malo, gdzie zatrzymują się u wiodącego samotniczy żywot wujka, który nadaje tajne audycje radiowe dla ruchu oporu. 

Reklama

Lecz w tym niegdyś idyllicznym nadmorskim miasteczku dochodzi do nieprawdopodobnego spotkania Marie-Laure z bratnią duszą - Wernerem, genialnym nastolatkiem zwerbowanym przez hitlerowców do wyśledzenia nielegalnych transmisji. Odkrywa on jednak, że łączy go z Marie-Laure sekretna więź oraz wiara w ludzkość i nadzieja.

W rolach głównych występują w serialu Aria Mia Loberti i Louis Hofmann, a także takie gwiazdy, jak Mark Ruffalo czy Hugh Laurie.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Światło którego nie widać
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy