Netflix: Seriale

Ocena
serialu
7,4
Dobry
Ocen: 357
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Forst": Remigiusz Mróz zagrał w nowym serialu Netfliksa

Zakończyły się zdjęcia do Forsta, serialu Netflix na podstawie książek Remigiusza Mroza, z Borysem Szycem w roli głównej. Sam autor cyklu powieści o Forście wcielił się w jedną z postaci w serialu. "To spełnienie marzeń aktorskich" - tak pisarz skomentował powierzoną mu rolę.

Kiedy Tatry stają się areną brutalnych morderstw, komisarz Forst wkracza do akcji. Działając wbrew procedurom, z pomocą dziennikarki Olgi Szrebskiej, odkrywa spisek sięgający korzeniami II Wojny Światowej - brzmi oficjalny opis serialu "Forst".

Serial "Forst" oparty jest na motywach powieści "Ekspozycja" i "Przewieszenie" Remigiusza Mroza.

"Pojawiła się propozycja, żeby zagrać jakąś rolę w 'Forście'. Były różne koncepcje, kogo mogę zagrać, ale ponieważ jedna była spełnieniem moich marzeń aktorskich, to stanęó właśnie na niej" - opowiada Remigiusz Mróz.

Reklama

"To jest przedziwna sytuacja dla autora, kiedy (...) wchodzi na plan i widzi, że to wszystko z jego wyobraźni nagle ożywa. Że to są miejsca, które opisywał, że te postaci mówią jego słowami. Trudno to przyrównać do czegoś innego, bo to jest trochę tak, jakby ktoś włamał nam się do mózgu czy do snów, powyciągał z niego jakieś obrazy i zrobił z nich coś namacalnego" - dodaje pisarz, dla którego nie będzie to aktorski debiut. 

Mróz pojawił się już na ekranie w innego serialu na podstawie jego twórczości - "Wotum nieufności".

Borys Szyc zagra główną rolę w serialu "Forst"

W tytułowej roli zobaczymy Borysa Szyca, który pełnił będzie również obowiązki producenta.

"W 2016 roku Marta Barańska wyszła z pomysłem nabycia praw do ekranizacji mrocznych przygód Forsta. Potem było spotkanie z Remigiuszem Mrozem i kilka lat prób i zmagań jak ten projekt ugryźć. Wreszcie dwa lata temu znalazł się wymarzony partner i zleceniodawca. NETFLIX. Zaczęliśmy pisać serial mając na pokładzie wymarzonych pisarzy Agatę Melesińską i Jacka Markiewicza, na początku był z nami tez Marcin Cecko. Parę dni temu wreszcie przenieśliśmy się do Zakopanego, gdzie spędzimy kolejne miesiące, kręcąc nasz serial" - w październiku 2022 pisał na Instagramie Borys Szyc.

Premiera serialu "Forst" zaplanowana jest na 2024 rok.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Remigiusz Mróz | Forst (serial)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy