Reklama

Netflix: Seriale

Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 263
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Erynie": Co dzieje się z serialem Netflixa i TVP? Jest komentarz

Nie wiadomo jeszcze, kiedy odbędzie się premiera serialu "Erynie", wspólnej produkcji Netflixa i Telewizji Polskiej. Portal Wirtualnemedia.pl donosi, że o pojawieniu się serii na ekranie "spółka poinformuje w odpowiednim czasie".

"Erynie": Wspólny projekt Netflixa i TVP

Pierwsze wiadomości o wspólnym projekcie platformy i TVP pojawiły się w 2019 roku. Ekranizacja powieści Marka Krajewskiego, w której główną rolę zagrał Marcin Dorociński, miała najpierw trafić do streamingu, a później na telewizyjną antenę.

"Nadal realizujemy "Erynie" we współpracy z Netflixem. Zdjęcia są na zaawansowanym etapie, będzie to serial z Marcinem Dorocińskim w roli głównej. Ten projekt będzie skończony. Umowa koprodukcyjna tak rozdziela prawa, że z emisją w otwartym kanale będziemy musieli poczekać, myślę, że około roku. Najpierw emisja w Netflix, VOD TVP, a następnie w otwartym kanale" - mówił dwa lata temu Jacek Kurski w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl

Reklama

We wrześniu tego samego roku Marcin Dorociński poinformował o zakończeniu zdjęć do produkcji.

"Możemy już oficjalnie potwierdzić...  Po 100 dniach zdjęciowych zakończyliśmy pracę na planie serialu "Erynie" w reżyserii Borysa Lankosza. Wspaniała obsada, plenery, przedwojenny Wrocław i Lwów oraz świetny materiał literacki Marka Krajewskiego. Jestem bardzo szczęśliwy, że dwie produkcje, w których brałem ostatnio udział czyli "The Queen’s Gambit" i Erynie są produkowane dla Netflix i tam wkrótce ich szukajcie" - napisał aktor na Facebooku.

"Erynie": Komentarz TVP

Od tego czasu o wspólnym projekcie milczy i Netflix, i TVP. Wirtualnemedia.pl zwróciły się z prośbą o komentarz.

Z kolei Netflix nie udzielił komentarza na temat, a serial nie zalazł się w zapowiedziach polskich seriali platformy na kolejne miesiące.

"Erynie": Fabuła powieści

Akcja powieści "Erynie" rozpoczyna się w 2008 roku we Wrocławiu i stanowi pewną retrospekcję. Rozwiedzione małżeństwo stoi nad grobem i... przenosimy się w opowieść z roku 1939, która ma miejsce we Lwowie oraz epizodycznie we Wrocławiu w 1949 roku. We Lwowie wybuchła panika. W maju 1939 roku w strasznych męczarniach ginie mały chłopiec. Zbrodnia jest potworna. Kim będzie następna ofiara? Całe miasto liczy na pomoc komisarza Edwarda Popielskiego. Jednak komisarz nie chce przyjąć sprawy. Nie wie jeszcze, że został do tego wybrany.

Zobacz też:

Rodzeństwa podbijają świat filmu! Wśród nich utalentowane Polki

Marzena Kipiel-Sztuka jest pod opieką psychiatry. Co się stało?

"Przyjaciółki": Serial nie zakończy się na 20. sezonie! To już potwierdzone

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL