Reklama

Mental

Ocena
serialu
7,7
Dobry
Ocen: 21
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Mental": Nowy serial odważnie o problemach zdrowia psychicznego młodych

Serial "Mental" porusza niezwykle ważny i bardzo aktualny temat problemów zdrowia psychicznego. To odważnie pokazane, prosto z mostu i bez cenzury, historie czwórki bohaterów u progu dorosłości, których drogi krzyżują się na oddziale szpitala psychiatrycznego. Serial omawia problemy depresji, uzależnień, schizofrenii oraz innych chorób i zaburzeń psychicznych, które w świetle najnowszych danych dotykają ogromną liczbę młodych osób w Polsce i na świecie.

"Mental": Polski format głośnej produkcji

Format powstał na podstawie głośnej fińskiej produkcji stacji YLE. W polskiej wersji wystąpili m.in. Janusz Chabior, Michał Czernecki, Martyna Byczkowska i Sandra Drzymalska.

Młodzi bohaterowie serialu: Jaskółka, Wiktor, Maria i Kogut to osoby, które mierzą się z wieloma trudnościami natury psychicznej. Borykają się z nimi z różnych przyczyn, bez wsparcia od najbliższych i środowiska, w którym żyją. Z ich historiami utożsamiać się może wielu młodych ludzi, którzy często samotnie radzą sobie z własnym cierpieniem i niezrozumieniem otoczenia.

"Mental": Obsada

Reklama

W produkcji wystąpili m.in.: Janusz Chabior, Michał Czernecki, Martyna Byczkowska, Sandra Drzymalska, Mateusz Górski, Kacper Olszewski, Rozalia Mierzicka, Sara Celler-Jezierska i Robert Płuszka. Za reżyserię i scenariusz serialu, na podstawie produkcji "Mental" należącej do firm IT'S ALIVE FILM oraz YLE, odpowiada Kordian Kądziela. Producentem tytułu jest TFP, a powstał on na zlecenie Telewizji Polsat.

Każdy z odcinków serialu kończy się planszą z numerami ważnych telefonów zaufania, pod którymi w razie potrzeby zarówno dorośli, jak i dzieci mogą uzyskać niezbędną pomoc.

Zobacz też: "Mental": Widzieliśmy serial i... to był wstrząs! [Recenzja]

"Mental": Specjalna akcja informacyjna Interii na temat problemów zdrowia psychicznego

Równolegle z premierą serialu startuje również specjalna sekcja w portalu Interia poświęcona serialowi i problemom, jakie porusza. Znajdą się tam wywiady z ekspertami, osobami, które doświadczyły różnego rodzaju trudności natury psychicznej, artykuły, które przybliżą tę tematykę, a także ważne telefony, gdzie można zgłosić się po pomoc.

"Mental": Gdzie oglądać?

Serial w całości (8 odcinków) jest dostępny od dziś wyłącznie w Polsat Box Go, dla użytkowników pakietu Polsat Box Go Premium.

Zobacz też:

Monika Miller: Mam długą historię związaną z problemami natury psychologicznej

"Mental": Janusz Chabior: Młodego człowieka trzeba wysłuchać [wywiad]

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy