Matylda
Ocena
serialu
9,1
Super
Ocen: 190
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Matylda": Dochodzi do fatalnej w skutkach sprzeczki w pałacu Rubinów

Serial "Matylda" zbliża się do końca. To powoduje, że w serialu akcja nabiera zawrotnego tempa. Każdy odcinek przynosi zaskakujące rozwiązania i nowe intrygi. W odcinku 11 dochodzi do niespodziewanej śmierci, a uciekający z Sybiru Tadeusz jest coraz bliżej spotkania z córką.

"Matylda" jest serialem kostiumowym emitowanym w telewizji TVP 1. Opowiada losy Matyldy Bilińskiej - zbuntowanej nastolatki, która ucieka z pensji i znajduje schronienie w domu przyjaciół swojego ojca - byłego powstańca styczniowego. Tam oprócz bezpieczeństwa, odnajduje miłość. Zostaje także wciągnięta w ziemiańskie intrygi. W roli głównej - Maria Kowalska.  

Serial osadzony jest w realiach XIX-wiecznej Polski. W tle poruszane są takie problemy, jak emancypacja kobiet, kolaboracja z zaborcami czy emigracja. Tytuł spodoba się wszystkim wielbicielom kina historycznego i obyczajowego. Do tej pory zostało wyemitowanych 10 odcinków serialu. Co wydarzy się w odcinku 11.? Sprawdź, nasze streszczenie. Zdradza kilka zaskakujących faktów!  

Reklama

"Matylda" odcinek 11 - streszczenie

W poprzednim odcinku Michał trafił do więzienia po nieudanej akcji odbicia matki Matyldy z przytułku. W odcinku 11. wychodzi z więzienia i idzie prosto do ojca, aby wypytać go o Wandę Bilińską. Pomiędzy Rubinem a Michałem dochodzi do sprzeczki, której wyniku Michał zostaje postrzelony. Rubin wzywa doktora Schellmana do syna, jednak tylko po to, by ten stwierdził jego zgon.  

W pałacu Bodenów zjawia się Tadeusz Biliński, który następnie jedzie do Brzeziny. Jego wizyta jednak nie podoba się Witoldowi i Helenie, ponieważ za uciekinierem został rozesłany list gończy. Tadeusz musi ukrywać się w stodole. Udaje mu się jednak namówić Witolda do wyrównania rachunków z Rubinem. W międzyczasie u Bodena zjawiają się żandarmi poszukujący Tadeusza.  

Matylda postanawia oddać rzeczy po Michale biednym. Izabela uświadamia jej, że jako wdowa, może sama rozporządzać swoim życiem.  

Jeremi Wicher szykuje się do wyjazdu do Ameryki. Jest przekonany, że Ada pojedzie razem z nim. Ta jednak woli zostać w Brzezinie. Jeremi podejrzewa, że to ze względu na Rubina, co tylko potwierdziłoby krążące plotki. W międzyczasie Rubin pod wpływem alkoholu i opiatów wzywa Adę do siebie i próbuje się do niej dobrać. W jej obronie staje Matylda. Gdy dziewczyna próbuje opuścić pałac, Rubin usypia ją eterem.  

Ada pokazuje Wicherowi rany zadane jej przez Rubina. Wściekły narzeczony biegnie do pałacu z siekierą, aby się zemścić. Jednak Rubina w nim nie ma. Matylda budzi się obok niego w powozie.  

Gdzie i kiedy obejrzeć 11 odcinek serialu "Matylda"?

"Matylda" emitowana jest w każdą niedzielę o 20:20 na kanale TVP 1. Odcinek 11 serialu można obejrzeć już 12 maja o godzinie 20:20 na TVP 1. Serial będzie liczył dokładnie 13 odcinków. Wszystkie dostępne są obecnie na platformie streamingowej TVP VOD.  

Przeczytaj także:

Gorąca nowość Polsat Box Go! Serial pełen różnych odcieni i plejada gwiazd

Szybkie podsumowanie międzynarodowego hitu! Koniecznie obejrzyjcie przed premierą

Wpływowa rodzina wplątana w intrygę kryminalną. Gwiazdor zdradza szczegóły

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: polskie seriale | TVP1 | TVP Seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy