Reklama

Teresa Lipowska okrutnie porzucona! Mąż zostawił ją dla innej

Uwielbiana przez widzów Barbara Mostowiak z „M jak miłość” chętnie udziela wywiadów i opowiada o swoim życiu prywatnym. Szczególnie dużo mówi o swoim drugim małżeństwie, kiedy była żoną Tomasza Zaliwskiego. Para spędziła ze sobą ponad cztery dekady, a owocem ich związku był syn – Marcin. Aktorka nie ukrywa, że Zaliwski to właśnie miłość jej życia. Lipowska ma za sobą jednak bolesne wspomnienia sprzed drugiego małżeństwa. Rzadko wspomina krzywdy, jakich doznała ze strony pierwszego męża – Aleksandra Lipowskiego. Artystka przeżyła prawdziwy koszmar. Przybliżamy szczegóły!

Teresa Lipowska - nie tylko Barbara z "M jak miłość"

Teresa Lipowska uznawana jest za jedną z najbardziej lubianych i cenionych polskich aktorek. W jednym z wywiadów przyznała, że od zawsze fascynowała ją scena. Swoją karierę zaczęła budować w latach 50., kiedy zdała do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Łodzi. Zaraz po ukończeniu studiów zaczęła występować w Teatrze Telewizji i Teatrze Polskiego Radia.

Następnie swoją karierę kontynuowała w Teatrze Ludowym, Współczesnym oraz Teatrze Syrena. Przez wiele lata była też związana z kabaretem "Dudek".

Popularność przyniósł jej w szczególności film "Rzeczpospolita babska", w którym wcieliła się w sierżant Danutę Pawlak oraz serial "M jak miłość". W "Emce" już od ponad 20 lat gra Basię - nestorkę rodu Mostowiaków. To właśnie dzięki tej roli zyskała uwielbienie fanów.

Reklama

Wiele wiadomo o karierze aktorskiej Lipowskiej, jednak nie każdy wie, jak poukładało się jej życie prywatne. Aktorka rzadko dzieli się szczegółami ze swojego życia prywatnego, niewiele mówi o swoim pierwszym małżeństwie. Wiadomo jednak, że przeżyła prawdziwą tragedię.

Zobacz też: Teresa Lipowska skomentowała swoją "śmierć"

Pierwsze małżeństwo Teresy Lipowskiej

Aktorka swojego pierwszego męża poznała jeszcze na studiach w szkole filmowej w Łodzi. Aleksander Lipowski, przez wszystkich nazywany "Saszą", studiował na wydziale operatorskim. Podobno bardzo długo zabiegał o względy Teresy, aż skutecznie podbił jej serce. Tak aktorka po latach opisywała to uczucie:

Po ślubie para zamieszkała u matki Lipowskiego. Jak się później okazało teściowa była kobietą nieznoszącą sprzeciwu, co bardzo utrudniało pierwsze miesiące wspólnego życia pary. Wkrótce małżonkowie wynajęli sobie osobne mieszkanie jednak to nie rozwiązało ich problemów. Dla Lipowskiej zaczął się koszmarny okres.

Zdradzona przez męża

Wkrótce Teresa Lipowska odkryła, że mąż ją zdradza. Po latach wyznała, co wtedy czuła.

Artystka długo nie mogła otrząsnąć się po zdradzie męża. Nie ukrywa, że wiele przez niego wycierpiała.

Okazuje się, że "Sasza" wyrzucił ją z domu, a aktorka zmuszona była do zamieszkania w hotelu robotniczym:

Po rozwodzie postanowiła definitywnie zerwać kontakt z byłym mężem. Na szczęście w kolejnych latach los był dla niej o wiele łaskawszy i znalazła szczęście u boku innego mężczyzny.

Drugie małżeństwo aktorki

Lipowska znalazła szczęście u boku Tomasza Zaliwskiego, za którego wyszła w grudniu 1963 roku. Dziesięć lat później na świat przyszedł ich syn, Marcin. Aktorka często przyznaje, że Zaliwski był miłością jej życia, mimo że wiele ich różniło.

Z drugim mężem spędziła szczęśliwe cztery dekady. Tomasz Zaliwski zmarł w 2006 roku po ciężkiej chorobie nowotworowej. Aktorka do końca się nim opiekowała.

Zobacz też: Dominika Gwit jest nie do poznania! Aktorka pochwaliła się zdumiewająca przemianą. "Petarda"

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje