Reklama

Lost: Zagubieni

Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 626
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Najlepszy odcinek 6. sezonu

Połowa szóstego sezonu "Lost" już za nami. W związku z tym przedstawiamy ranking najlepszych odcinków. Dowiedz się, który epizod był do tej pory najlepszy.

Dzisiaj, w nocy z wtorku na środę, na antenie ABC premiera dziesiątego odcinka kultowych "Zagubionych" - "The Package". Jeszcze nie wiemy co przyniesie ten odcinek. Czekając na premierę dowiedzmy się, który minionych odcinków ostatniego sezonu był najlepszy i najciekawszy.

Reklama

Twórcy sagi o rozbitkach, przygotowali niespodziankę dla wszystkich sceptyków, którzy do tej poru żyli w przekonaniu, że serial nie ma już nic nowego do zaoferowania. W ostatnich dziewięciu odsłonach serii widzowie mogli odkryć nowe fakty dotyczące wyspy, a także ich ulubionych bohaterów.

Szósty sezon zmienia nasze dotychczasowe wyobrażenie na temat serialu. Wszystko, co do tej pory, uważaliśmy za pewne i oczywiste, zostało podważone. Jednym słowem - nic już nie jest takie samo. Zmiany w serialu zostały wprowadzone w taki sposób, iż żaden z widzów nie ma prawa czuć się oszukanym.

Ostatni odcinek szóstego sezonu zostanie wyemitowany 23 maja. Zanim jednak obejrzymy drugą połowę sezonu, musimy przypomnieć sobie, to co już wcześniej wydarzyło się u naszych bohaterów. Dlaczego? Powód jest prosty: Wszystkie odcinki tworzą spójną całość, bez której nie zrozumiemy tego, co przygotowali dla nas twórcy szóstego sezonu. Serwis TvOverMind przygotował odpowiednie zestawienie. Wzięto pod uwagę klimat, realizację, a także ilość odpowiedzi, którą niesie ze sobą każdy oceniany epizod.

Zaczniemy od najmniej interesującego odcinka, a skończymy na tym, który wywarł na widzach największe wrażenie.

Miejsce 9. - 6.03 "What Kate Does?"

Czy to jest w ogóle zaskoczenie, że ten właśnie odcinek znajduje się na samym końcu listy?

"Co zrobiła Kate?" - to odcinek, w którym Kate zagrała jeden ze swoich najlepszych epizodów. To jednak nie przyczyniło się do sukcesu całego epizodu. Co więcej, jej kolejne wystąpienia były coraz słabsze. Nie dziwi nas zatem fakt, że odcinek z Kate w roli głównej, nie znalazłby się nawet w top 20 kwalifikacji wszystkich sezonów.

Miejsce 8. - 6.08 "Recon"

Podobnie, jak w przypadku "What Kate Does", "Recon" byłby prawdopodobnie dużo lepszym odcinkiem, gdyby był umieszczony we wcześniejszym sezonie. Niestety, jak na ostatni sezon, nie był wystarczająco dobry. Opowiedziana w nim historia Sawayera była mało wciągająca i nie wzbudziła zainteresowania widzów. Co prawda, pojawiał się również Charlotte, ale widać było, że twórcy serialu nie mieli na nią pomysłu.

Zaciekawienie mogło jednak wzbudzić pojawienie się na wyspie Charles'a Widmore'a oraz związany z jego pojawieniem się plan Sawayera. Dzięki temu, przypominał on pierwsze odcinki sezonu - "Confidence Man" oraz "Outlaws".

Ponadto w odcinku pojawiają się interesujące dialogi, w których od tajemniczego wroga Jacoba, możemy dowiedzieć się wiele o jego matce. Jednak nawet takie wyznanie budzi więcej wątpliwości, niż odpowiedzi.

To, co dał widzom "Recon", to przewaga nad "What Kate Does" i wprowadzenie bardziej interesujących, wciągających historii na temat wyspy oraz jej mieszkańców.

Miejsce 7. - 6.05 "Lighthouse"

Z wyjątkiem dwóch wcześniejszych odcinków, cały szósty sezon jest kluczowy dla zrozumienia całej sagi o rozbitkach. Zwłaszcza odcinek 5 jest przełomowy dla znaczenia całego serialu. W zasadzie jest to jedyny odcinek, który wyjaśnia większość zdarzeń, które rozegrały się na wyspie. Do jednych z takich zdarzeń, należy wyjaśnienie relacji pomiędzy Jackiem a Christopherem.

"Lighthouse" był ciekawy dla widzów z tego względu, iż byli oni świadkami tajemniczej podróży Jacka i Harley'a do latarni morskiej. Zdali oni sobie sprawę, że lustra latarni odzwierciedlają życie poszczególnych ludzi. Pomimo tego, Jack decyduje się na rozbicie tych luster.

Miejsce 6. - 6.02 "LAX, Part 2"

Odcinek "LAX, Part 2" był kontynuacją pierwszej części, ale niestety nie był już tak dobry. Podczas, gdy pierwsza część jest pełna niespodziewanych zwrotów akcji, druga nie wprowadza już niczego innowacyjnego.

Miejsce 5. - 6.06 "Sundown"

Każdy sezon ma swój "mroczny" odcinek, który wyjaśnia wiele wątpliwości. W sezonie czwartym był to odcinek "The shape of things to come", natomiast w sezonie szóstym, odcinek "Sundown".

"Sundown" był jednym z dwóch epizodów, który w całej tonacji zupełnie różnił się od pozostałych odcinków serii. Przykładem może być chociażby jedna z najdłuższych scen walki w całej serii "Zagubionych". Ponadto widzowie mogli być świadkami swego rodzaju metafory śmierci w historii Sayida.

Niewątpliwą zaletą omawianego odcinka jest wartka akcja oraz ciekawa fabuła. Sama jakość wykonania pozostawia jednak wiele do życzenia.

Miejsce 4. - 6.01 "LAX, Part 1"

Odcinek, który rozpoczął sezon szósty, nie był najlepszym, ale wniósł wiele dobrych rzeczy. Może to i lepiej? Gdyby już pierwszy odcinek serii byłby najlepszy, oznaczałoby to, że już nic więcej widzów nie zaskoczy. Tak na szczęście się nie stało. "LAX, Part 1" wprowadza wiele wątków, które dopiero później nabierają znaczenia. Co więcej, swoje wysokie miejsce w klasyfikacji zajmuje dzięki doskonałym ujęciom.

Ogólnie rzecz biorąc odcinek ten można zaliczyć do najlepszej premiery serialowej tego roku.
Miejsce 3. - 6.04 "The Substitute"

Odcinek ten koncentruje się przede wszystkim na historii Locke'a, wprowadzając tym samym wiele istotnych kwestii w życie bohaterów. Nowością są również nowi kandydaci, którzy wprowadzają wiele zamieszania w życie bohaterów. Co więcej, możemy przekonać się, jak wygląda wiele istotnych kwestii z perspektywy poszczególnych bohaterów, np. Smokey'a.


Miejsce 2. - 6.09 "Ab aeterno"

"Ab aeterno", to jeden z najlepszych odcinków całej serii. Duża w tym zasługa Nestora Carbonella. Prawdopodobnie nie zostanie on nagrodzony Emmy za rolę drugoplanową, ale nie można odmówić mu szacunku za jego doskonałą grę.

Losy Richarda Alperta dopiero stopniowo zaczęły się wyjaśniać. Poznajemy go jako przestraszonego człowieka, który zaczyna się wikłać w coraz to bardziej skomplikowane historie (zabójstwo doktora, śmierć jego żony, wysłanie do pracy na Black Rock).

Dużą zaletą "Ab aeterno" jest ukazanie retrospekcji Richarda, który nawiązuje kontakt między przeszłością, a teraźniejszością. Z udziałem Richarda zostało nakręconych jeszcze kilka ciekawych scen, co zapewne zadecydowało o tak wysokiej pozycji tego odcinka.

Miejsce 1. - 6.07 "Dr. Linus"

Istnieje związek pomiędzy tym odcinkiem a poprzednim. Pomimo, iż nie dzieje się z nim zbyt wiele, w tym przypadku nie ma to akurat większego znaczenia. Cała fabuła koncentruje się na losach Bena, który zyskał od życia nową szansę.

Ponadto dzięki odcinkowi możemy dowiedzieć się, że w równoległym świecie Ben Linus, marnuje swoje życie, jako nauczyciel historii Europy w publicznym liceum. Pozostali mieszkańcy wyspy dowiadują się, że to właśnie Ben zabił Jacoba. Duży fragment odcinka poświęcony jest także innej ciekawej postaci - Richardowi Alpertowi. Dowiadujemy się po raz kolejny, że jest bardzo stary ale tym razem dopiero upewniamy się, że to zasługa Jacoba!

Czy historia dr. Linusa przekonała Was o tym, że zasługuje on na pierwsze miejsce? Jeśli nie, to ciekawe jakie są Wasze propozycje? Może już wkrótce powstanie nowy ranking.

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje