Kultowe seriale
Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 10061
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Stanisław Wojciech Malec nie żyje. Aktor znany z "Daleko od szosy" miał 83 lata

Nie żyje aktor znany z seriali: "Daleko od szosy" czy "Barwy Szczęścia". Stanisław Wojciech Malec zmarł 2 kwietnia w wieku 83 lat. Dziś w internecie pojawił się nekrolog informujący o jego śmierci.

Stanisław Wojciech Malec nie żyje

Stanisław Wojciech Malec nie żyje. Aktor zmarł 2 kwietnia w wieku 83 lat. O jego śmierci poinformowała rodzina. Dziś odbył się pogrzeb.

"Z wielkim bólem i żalem zawiadamiamy, że 2 kwietnia 2023 roku odszedł od nas Stanisław Wojciech Malec - Aktor, absolwent Krakowskiej Szkoły Aktorskiej. Występował na scenach Teatru Polskiego i Teatru Ateneum oraz przez 25 dla Polonii w Chicago. Pogrążona w smutku rodzina, żona Anna i dzieci Dominika i Mateusz. Pożegnanie 6 kwietnia 2023 roku czwartek przy Grojeckiej 38 Dom Pogrzebowy" – czytamy w nekrologu zamieszczonym w sieci.

Reklama

Stanisław Wojciech Malec nie żyje. Kim był?

Stanisław Wojciech Malec urodził się 28 października 1939 roku. Ukończył Krakowską Szkołę Aktorską, a potem na wiele lat związał się z teatrem. Występował na deskach scen Teatru Dramatycznego oraz Teatru Polskiego we Wrocławiu, a także Teatru Polskiego i Teatru Ateneum w Warszawie. Współpracował też z Teatrem Scena Prezentacje. Przez 25 lat występował dla Polonii w Chicago.

Był również aktorem telewizyjnym. Największą popularność przyniosła mu gra w serialu "Daleko od szosy". Wcielał się tam w postać starszego brata Leszka Góreckiego. Widzowie znają go też z produkcji: "Barwy szczęścia", "Na sygnale", "Tajemnica enigmy", "Ucieczka z miejsc ukochanych" czy "Ślad". Zagrał również w filmach "Lokatorka", "W środku Europy", "Virtuti" czy "Godzina szczytu".

Autor: Anna Helit

RMF
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama