Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 3181
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Poszukiwany, poszukiwana": Wojciech Pokora grał w... peruce żony!

Wojciech Pokora, czyli niezapomniany hrabia Żorż Ponimirski z "Kariery Nikodema Dyzmy" i inżynier Mieczysław Gajny z "Czterdziestolatka", do dziś z wielkim sentymentem wspomina swą pracę na planie kultowego filmu "Poszukiwany, poszukiwana". Niedawno zdradził, że grał nim w peruce żony!


Reklama


"Poszukiwany, poszukiwana" to film opowiadający historię fajtłapowatego historyka sztuki, który - posądzony o kradzież obrazu - postanawia ukrywać się w przebraniu kobiety i podejmuje pracę gospodyni domowej.

- Kiedy Stanisław Bareja zaproponował mi rolę w tym filmie, nie chciałem jej przyjąć. Dopiero po długich namowach zgodziłem się, ale postawiłem warunek, że będę pracował tylko przez miesiąc, bo miałem akurat wykupione wczasy w Bułgarii, które przepadłyby, gdyby zdjęcia się przedłużyły - wspomina Wojciech Pokora, dodając, że reżyser spełnił jego żądanie, a cały film nakręcony został w zaledwie trzy tygodnie.

Uwielbiany przez widzów aktor, aby jak najlepiej wypaść w damskich fatałaszkach jako Marysia, codziennie przed wejściem na plan radził się w sprawie swych stylizacji żony Hanny. To ona wybierała sukienki, w których grał... Mało tego, to ona mu te sukienki pożyczała! 

- To prawda, że Hania pozwalała mi wykorzystywać jej własne sukienki.  Pożyczała mi też swoją perukę - mówi Wojciech Pokora.

Jedynym elementem stroju filmowej Marysi, którego aktor nie mógł wypożyczać od żony, były buty.

- Hania ma małą stopę, ja bardzo dużą, więc buty kupowano specjalnie dla mnie - wspomina.

Powodzenie, jakim cieszył się film "Poszukiwany, poszukiwana", sprawił, że życie Wojciecha Pokory zamieniło się w... piekło. Musiał kilkakrotnie zmieniać numer telefonu, przeprowadzać się i często uciekać przez zbyt nachalnymi fanami.

- Strasznie mnie to męczyło. Nie mogłem spokojnie wyjść na ulicę, bo ciągle ktoś krzyczał za mną "Marysiu, ja cię angażuję!" - powiedział w wywiadzie.

Dziś, 40 lat po premierze "Poszukiwanego, poszukiwanej", Wojciech Pokora przyznaje jednak, że dobrze zrobił, dając się namówić Stanisławowi Barei na rolę w tym filmie.

- To było naprawdę wspaniałe doświadczenie - mówi.

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Wojciech Pokora

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje