Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 5995
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Polscy aktorzy, którzy wyemigrowali za granicę

Ci aktorzy są dobrze znani nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Choć w kraju odnosili sukcesy, sytuacje życiowe zmusiły ich do wyjazdu. Pełni nadziei postanowili opuścić ojczyznę. Dlaczego? Czy za granicą im się powiodło?

Ewa Lemańska

Ewa Lemańska uznawana była za jedną z najpiękniejszych polskich aktorek lat 70. Swoją karierę rozpoczęła występami w teatrach. Pierwszy raz na małym ekranie można było ją oglądać w 1970 roku w serialu "Doktor Ewa".

Reklama

Aktorka miała okazję wystąpić również w filmie "Jak daleko stąd, jak blisko", jednak największą popularność przyniosła jej rola Maryny w serialu "Janosik". Wyglądało na to, że czeka ją wielka kariera i wiele kolejnych propozycji. Jednak w pewnym momencie Lemańska zaczęła być aż za bardzo utożsamiana z serialową Maryną - skutecznie zaszufladkowano ją jako aktorkę jednej roli. 

Po zakończeniu przygody z "Janosikiem" Ewa Lemańska długo czekała na atrakcyjne oferty. Niestety, nie mogła liczyć na nic innego niż okazjonalne, mniejsze role w serialach telewizyjnych.

Lemańska postanowiła wyjechać za pracą za granicę i podjąć karierę modelki, którą rozwijała z powodzeniem przez 10 lat.

Życie nie było dla niej łaskawe - kiedy wydawało się, że nareszcie wszystko idzie po jej myśli, zdiagnozowano u niej raka piersi. Ostatecznie wszystko dobrze się skończyło - aktorka wygrała z ciężką chorobą, przeszła na emeryturę i obecnie mieszka na Florydzie.

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje