Reklama

Paulina Tworzyańska: Kiedyś gwiazda seriali dla młodzieży, a dziś?

Na przełomie wieków występy w młodzieżowych serialach rozsławiły nazwisko Pauliny Tworzyańskiej. Urocza nastolatka szybko stała się ulubienicą widzów. Chociaż ma niewielki dorobek, to na stałe zapisała się w historii polskiej telewizji. Co dzisiaj robi gwiazda "Panny z mokrą głową" i "Awantury o Basię"?

Ulubienica widzów

Urodzona 14 lipca 1980 roku w Bielsku-Białej, Paulina Tworzyańska ostatni raz na ekranie pojawiła się 10 lat temu. Obecnie nie ma już nic wspólnego z show-biznesem, ale jej role na zawsze zapisały się w pamięci widzów. Pierwsze kroki na planie stawiała w filmie "Panna z mokrą głową" oraz jego serialowej wersji pod tym samym tytułem. Żeby zdobyć rolę, musiała pokonać 3 tysiące innych kandydatek. Reżyserem serialu był Kazimierz Tarnas, który przeniósł na ekran również inne powieści Kornela Makuszyńskiego ("Szaleństwa panny Ewy", "Awantura o Basię"). Po latach Tarnas wyznał, że o ostatecznym wyborze Tworzyańskiej zadecydowały... jej oczy. 

Reklama

Tworzyańska zadebiutowała w otoczeniu największych gwiazd polskiego kina. W rolach rodziców Irenki oglądamy Annę Nehrebecką i Marka Kondrata, wyniosłą hrabinę Opolską zagrała Beata Tyszkiewicz, a właścicielkę pensjonatu w Zakopanem - Anna Dymna. Nastoletnia aktorka błyszczała u ich boku. Z dnia na dzień stała się ulubienicą widzów. 

Tomasz Borkowy: Kiedyś gwiazdor kultowego "Domu", a dziś?

Zmęczenie sławą

Gdy Kazimierz Tarnas rok po premierze "Panny z mokrą głową", zaczął prace nad adaptacją innej powieści Kornela Makuszyńskiego, wiedział doskonale, kto wcieli się w główną postać. I tak Paulina Tworzyańska wcieliła się w kolejną kultową postać. Występ w "Awanturze o Basię" był jej drugim i przedostatnim w karierze. Niespodziewanie dla wielu, nastoletnia aktorka postanowiła zrezygnować z kariery. Dziesięć lat później pojawiła się jeszcze w serialu "Szatan z siódmej klasy" w roli guwernantki, Honoraty Tworzyańskiej.

Juliusz Wyrzykowski: Dziecięcy gwiazdor PRL-u zmarł w zapomnieniu 

Co robi dzisiaj?

Zamiast do szkoły teatralnej, złożyła papiery na psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. "Wymyśliłam sobie tę psychologię w trzeciej klasie szkoły średniej i nie wiem dlaczego" - przyznała po latach Tworzyańska. Dzisiaj Paulina Tworzyańska prowadzi prywatny gabinet psychoterapii.  

Była dziecięca gwiazda nie ukrywa, że jej nowy zawód nie należy do najprostszych. Tworzyańska na co dzień spotyka się z dramatami i bardzo trudnymi sytuacjami. Jednak nie żałuje swojego wyboru. Wie, że jej praca jest ważna nie tylko dla niej, ale również dla ludzi, którym pomaga oraz ich bliskim. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rozstanie w rodzinie Królikowskich?

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje