Król

Ocena
serialu
7,1
Dobry
Ocen: 80
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Nietrzeźwy Adam Ferency na spotkaniu z fanami. "To był przypadek"

Adam Ferency uczestniczył w akcji Alchemia Teatralna organizowanej przez Świdnicki Ośrodek Kultury. Po 30 minutach minutach doszło do przedwczesnego zakończenia spotkania. Według informacji portalu Swidnica24.pl aktor miał być nietrzeźwy. Adam Ferency odniósł się do tych doniesień.

Przerwane spotkanie

Adam Ferency uznawany jest za aktora charakterystycznego, często wcielającego się w czarne charaktery. Jego niezwykła charyzma przysporzyła mu w dorobku artystycznym mnóstwo niezapomnianych ról, co przełożyło się na wielkie uznanie zarówno ze strony fanów, jak i krytyków. Jest cenionym aktorem filmowym i serialowym. 29 września był gościem Świdnickiego Ośrodka Kultury. Spotkanie zakończyło się w atmosferze skandalu. 

"Aktor nieskładnie i momentami nielogicznie odpowiadał na zadawane mu pytania, przekomarzał się z publicznością na tematy polityczne, z trudem składał kolejne zdania, a także powtarzał się w swoich wypowiedziach. Podejrzewając, że jest on nietrzeźwy, zniesmaczeni uczestnicy wydarzenia zaczęli opuszczać salę świdnickiego teatru. Spotkanie zostało przerwane po niecałych 30 minutach" - można przeczytać na stronie świdnickiego portalu.

Reklama

Portal zamieścił również fragment rozmowy ze spotkania. Słychać na nim, jak aktor zachęca publiczność do niegłosowania na Jarosława Kaczyńskiego oraz mieszaną reakcję widowni. Część słuchaczy biła brawo, inni zwracali uwagę, że tematy polityczne miały nie być poruszane. "Mnie się zdaje, żeby naprawdę nie głosować na Kaczyńskiego. Przepraszam, jeśli kogoś ranię. Nie głosujcie na Kaczyńskiego, błagam was. Nie wiem, na kogo trzeba głosować" - mówił aktor. 

Organizatorzy spotkania wystosowali krótkie oświadczenie. Nie odnieśli się jednak do stanu aktora. "Szanowni Państwo w związku z niedyspozycją Gościa Alchemii - Adama Ferencego spotkanie zostało przerwane przez organizatorów. Jest nam niezmiernie przykro w związku z zaistniałą sytuacją. Przepraszamy wszystkich widzów" - napisali organizatorzy na profilu FB. 

Adam Ferency: Niezwykła historia aktora
 

"Fakt, byłem nietrzeźwy"

Do całej sytuacji w rozmowie z Onetem, odniósł się za to sam aktor. Adam Ferency przyznał, że był nietrzeźwy. "Organizatorka przerwała to spotkanie, uzasadniając to moją niedyspozycją. Fakt, byłem nietrzeźwy. Bardzo tego żałuję. To był przypadek. Ta sytuacja nie powinna się zdarzyć. Ale tak się czasami zdarza [...] To, co mówiłem, nie było mile widziane" - przyznał aktor. 

Na początku 2016 roku Adam Ferency przeszedł rozległy zawał, z powodu którego po prawie 50 latach rzucił palenie. Mimo tak poważnych problemów zdrowotnych aktor nie zdecydował się jednak porzucić alkoholu. "Znowu przyjdą święta i znowu się upiję. Bo to jest fajne. Czy alkohol jest fajny? Pewnie. Jeszcze jak! A co? Człowiek zawsze musi uciekać, bo życie samo w sobie go przeraża. Pomyśl sobie: nie jesteś nawet łebkiem od szpilki na tym świecie pier... Jesteś kichnięciem metafizyki jakiejś. Ja mam wygodniejsze życie. Bo pracuję w sztuce. A czym jest sztuka? Udawaniem, że jest inaczej, niż jest" - powiedział Ferency "Gali".

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie żyje aktor Czesław Lasota. Jego role znali wszyscy

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama