Kres niewinności

Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 13
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Kres niewinności": Nowy serial historyczny na antenie TVP

W marcu 2022 roku do kin trafił film o proteście studentów w związku z zakazem wystawiania "Dziadów". Ponad rok później rozszerzona wersja produkcji zostanie wyemitowana na antenie TVP.

"Marzec ’68": O czym jest film?

"Marzec ’68" opowiada historię miłości dwojga młodych ludzi w czasie antysemickiej nagonki inspirowanej przez komunistyczne władze. Wydarzenia przedstawione w filmie obejmują okres od protestu wywołanego zakazem wystawiania "Dziadów" (30 stycznia 1968 r.) do przemówienia Władysława Gomułki z 19 marca 1968, które w dużym stopniu przesądziło o represjach i masowej emigracji obywateli pochodzenia żydowskiego. 

Na tle wzmacnianego przez rządzących antysemityzmu rodzi się pierwsza, młodzieńcza miłość studentów, Janka i Marty, którzy niespodziewanie dla siebie, będą musieli szybko dojrzeć i stawić czoła systemowi opresji. To jest piękna historia miłosna. A oprócz tego poruszone są bardzo ważne tematy, takie jak wolność słowa, walka z cenzurą, siła młodości i nowego pokolenia" - mówił Ignacy Liss przy okazji premiery filmu.

Reklama

Historia gorzko się powtarza

"Krzysztof Lang opowiedział tę historię z myślą przede wszystkim o młodych ludziach, którzy coś niecoś o Marcu '68 słyszeli, ale dla nich to już prawdziwa prehistoria. Film, wzbogacony o celnie dobrane archiwalia, pokazuje jednak, że historia jest trwaniem, a historyczne błędy nie ulegają przedawnieniu. Zło powtarza się równie konsekwentnie jak dobro. Chodzi również o to, żeby potrafić odróżnić, co było dobrem, a co złem" - pisał w recenzji dla Interii Łukasz Maciejewski.

"Kres niewinności": Kiedy premiera?

Film wszedł do kina w marcu 2022 roku. Ponad rok po premierze na ekrany telewizorów trafi jego rozszerzona wersja. Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl, premiera pierwszego odcinka "Kresu niewinności" zaplanowana jest 7 maja. Kolejne odcinki w każdą niedzielę o godzinie 20:20 na antenie TVP1. "Kres niewinności" zastąpi serial "Polowanie na ćmy".  

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Vanessa Aleksander

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy