Reklama

Kowalscy kontra Kowalscy

Ocena
serialu
7,3
Dobry
Ocen: 430
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

KRRiT zlecił monitoring rodzin w polskich serialach. Jak wybrano wykonawcę?

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zleciła monitoring modeli rodziny w polskich produkcjach filmowych i serialowych. Badane będzie m.in. sposób ich prezentacji, podział ról kobiecych i męskich, kultywowanie tradycji rodzinnych czy uczestnictwo w życiu rodzinnym i religijnym.

Informacje o zamówieniu badania podano w czerwcu w serwisie Press.pl. Teraz portal Wirtualnemedia.pl donosi, że monitoring filmów i seriali się odbędzie, jednak wykonawcę zamówienia wybrano bez przetargu.

"Umowa zawarta została z wyłączeniem stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych, na podstawie oferty złożonej przez Wykonawcę" - powiedziała Wirtualnymmediom.pl Teresa Brykczyńska, rzeczniczka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

KRRiT weźmie pod lupę rodziny w serialach "Na dobre i na złe" czy "Kowalscy kontra Kowalscy"

Jak informuje Press.pl, KRRiT opublikowała "zapytanie o wartość szacunkową zamówienia na monitoring polskich filmów i seriali telewizyjnych pod kątem rodzajów modeli rodziny i sposobu ich prezentacji".

Reklama

Monitoring ma objąć takie seriale jak: "Stulecie Winnych", "Leśniczówka", "Na dobre i na złe" (TVP), "Na Wspólnej", "Skazana" (TVN), "Kowalscy kontra Kowalscy", "Komisarz Mama" (Polsat) oraz filmy: "Serce nie sługa" i "Tylko mnie kochaj".

Zamówiony raport miałby analizować rodziny w powyższych produkcjach pod kątem m.in. takich obszarów jak praca zawodowa, wypoczynek, kultywowanie tradycji rodzinnych, uczestnictwo w kulturze i życiu religijnym, zajmowanie się dziećmi, domem, nałogi, konflikty czy rozrywka.

Relacje, więzi i stereotypy

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zamierza monitorować również częstotliwość występowania postaci kobiecych i męskich oraz ekspozycje czynną i bierną postaci obu płci w poszczególnych wątkach, wzorzec postaci, sposób prezentacji relacji i więzi czy stereotypy dotyczące rodziny.

Według KRRiT przyjęte kryteria pozwolą określić dominujące w filmach i serialach modele rodziny, ich prezentacje, a także stereotypy.

Instytucja tłumaczy zlecenie monitoringu licznymi skargami odbiorców na nadawców telewizyjnych oraz dbałością o jakość polskiej przestrzeni audio-wizualnej.

Serial "Kowalscy kontra Kowalscy" dostępny już teraz w serwisie Polsat Go!

Zobacz też

Anna Karczmarczyk o traumatycznej sytuacji. Była molestowana
Cara Delevingne uzależniona od narkotyków? Fani zaniepokojeni
Pogrzeb Kazimierza Mazura 14 września w Wołominie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy