Kowalscy kontra Kowalscy
Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 480
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Kowalscy kontra Kowalscy": Serial "rozwala system"! Nowe przecieki z planu

Paweł Wawrzecki nie mógł już patrzeć na kawior, Piotr Adamczyk śmiał się z Wojciecha Mecwaldowskiego a Marieta Żukowska i Katarzyna Kwiatkowska próbowały wrócić do formy po lockdownie czyli tajemnice produkcji serialu "Kowalscy kontra Kowalscy". Na Polsat Go trwa właśnie weekend z Kowalskimi. Zobacz jak powstawał pierwszy sezon hitowego serialu i co czeka nas w drugim.

Kowalscy wracają! Na nowe odcinki serialu "Kowalscy kontra Kowalscy" czekaliśmy prawie rok ale zapowiedzi i przecieki z planu pozwalają stwierdzić, że było warto, ponieważ kolejny sezon to nowe wątki i nowi bohaterowie kreowani przez znakomitych aktorów. A obsada, w której w znaleźli się miedzy innymi Piotr Adamczyk, Wojciech Mecwaldowski, Marieta Żukowska, Katarzyna Kwiatkowska, Paweł Wawrzecki, Patryk Cebulski, Wiktoria Gąsiewska i Kuba Zdrójkowski to bez wątpienia jeden z najmocniejszych punktów serialu. "Będziemy się śmiać z Wojtka Mecwaldowskiego. Ja osobiście zawsze się z niego śmieje", zapowiada Piotr Adamczyk w relacji z planu.

Reklama

"Kowalscy kontra Kowalscy" hitem Polsatu

"Kowalscy kontra Kowalscy" to historia dwóch rodzin, których losy łączą się za sprawą fatalnej pomyłki - w szpitalu dochodzi do zamiany ich dzieci. Poza nazwiskiem, obie rodziny nie maja ze sobą nic wspólnego. Dzieli je wykształcenie, podejście do życia a przede wszystkim status materialny. Splot okoliczności sprawia, że są zmuszeni zamieszkać razem, co staje się przyczyną lawiny przekomicznych zdarzeń.

W roli biednych Kowalskich wystąpili Wojciech Mecwaldowski i Katarzyna Kwiatkowska, bogate małżeństwo to duet Adamczyk - Żukowska.

Pierwszy sezon serialu został doskonale przyjęty przez widzów. "Świetny serial komediowy z genialną rolą Wojciecha Mecwaldowskiego", "Już dawno nie widziałem takiej polskiej produkcji, bardzo miło się to ogląda, zabawny, lekki serial. Mecwaldowski rozwala system, zresztą wszyscy aktorzy fajnie oddają przejaskrawienie postaci", pisali użytkownicy potralu filmweb.pl.

"Po emisji dostałam ogromną ilość komplementów od fanów na Instagramie, co jest dla mnie naprawdę wielkim sukcesem bo nigdy nie dostałam aż tylu pochwał. Ludzie pisali: Dawno się tak nie śmialiśmy". Dla aktora, który tworzy tragikomedię nie może być lepszej recenzji", opowiadała Marieta Żukowska.

"Kowalscy kontra Kowalscy" czyli wielkie żarcie

Doskonale bawili się jednak nie tylko widzowie. Na planie panowała świetna atmosfera.

"Mówi się, ze "śmiesznie na planie, smutno na ekranie". Ale tutaj ta zasada zupełnie się nie sprawdziła", przyznała Katarzyna Kwiatkowska w rozmowie z Robertem Sołtysikiem.

"Ważne, że my prywatnie bardzo się lubimy. Lubię Kasię, Wojtka, Piotrka. Różne sytuacje mogą wydarzyć się na planie, a my sobie po prostu pomagaliśmy. Wojtek i Piotrek zaprzyjaźnili się, jeździli na obiadki w przerwie zdjęć", zdradziła Marieta Żukowska.

Choć, jak przyznali aktorzy na planie czasem trudno było nawet myśleć o jedzeniu.

Produkcja, której reżyserem jest król polskiego serialu komediowego Okił Khamidow zrobiona jest z ogromnym rozmachem. W pierwszym sezonie większość akcji dzieje się w rezydencji Anny i Piotra Kowalskich. Wszystko ocieka złotem, są baseny, helikoptery a każdy posiłek to uczta z homarami. Do scen przy stole zatrudniona została stylistka jedzenia dbająca o to, aby wyszukane dania z menu Kowalskich dobrze prezentowały się w kamerze.

"Niestety, czasem było trudno nawet myśleć o obiedzie, kiedy mieliśmy sety zdjęć przy stole. Siedzieliśmy przy nim godzinami i graliśmy jedną ucztę za drugą. Zmieniali nam tylko scenografię, to znaczy jedzenie, a dubli bywało naprawdę bardzo dużo. Okił mówił do naszych najmłodszych aktorów, Patryka i Kuby:

"Myśmy się z Kaśką cały czas zastanawiały, jak w takich warunkach można w ogóle trzymać dietę. To były czasy po lockdownie, musiałyśmy wrócić do formy po kilku miesiącach bez sportu i wychodzenia. A na stole przed nami leżało i pachniało wszystko: ciastka, pyszności. Kasia mówiła: “Jak ty zjesz, to ja też zjem", dodała Marieta Żukowska.

"Kowalscy kontra Kowalscy" co nas czeka

Drugi sezon zapowiada się równie atrakcyjnie, choć w zupełnie innej scenerii. Już zwiastunie widzimy jak Henryk Kowalski (Wojciech Mecwaldowski) po raz kolejny robi herbatę z tej samej torebki wspominając "stare niedobre czasy".

"Z bogatych stajemy się biednymi", zdradza Katarzyna Kwiatkowska. Zdjęcia kręcone były w malowniczej miejscowości Lipków. Nowy dom rodzin nie przypomina już rezydencji ale krach finansowy to nie najgorsze co spotyka Annę i Piotra. Na scenę wkracza Laura - w tej roli Anna Czartoryska Niemczycka, która sporo namiesza w życiu obu rodzin.

"Laura jest typowym czarnych charakterem. Jest była dziewczyna Piotra i kiedyś, dawno łączyło ich uczucie. Ich losy wywrócą się do góry nogami a Laura będzie tego przyczyną", opowiada aktorka.

W serialu zobaczymy tez Jerzego Bończaka, który wcieli się w rolę ojca Anny Kowalskiej.

Tym razem tak jak poprzednio nie zabraknie momentów wzruszających. Serial oprócz dostarczenia potężnej dawki śmiechu skłania też do refleksji o najistotniejszych wartościach w życiu. Tak jak w scenie, gdy Henryk ze łzami w oczach tłumaczy: "Żona to nie konto w banku. Żona to przyjaciel na całe życie".

Nowy sezon Kowalskich w Polsacie już od 5 marca.

Zanim zasiądziecie przed telewizorem warto przypomnieć sobie perypetie rodzin z pierwszego sezonu dostępne za darmo na Polsat Go Kowalscy kontra Kowalscy - Odcinek 1 - polsatgo.pl

Zobacz też:

"Kowalscy kontra Kowalscy": Drugi sezon wiosną w Polsacie

"Kowalscy kontra Kowalscy": Serial powraca na antenę Polsatu!

"Kuchnia": Patryk Cebulski nową gwiazdą Polsatu. Co wiemy o młodym aktorze

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Kowalscy kontra Kowalscy | Polsat Go
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy