Reklama

Korona Królów

Ocena
serialu
7
Dobry
Ocen: 3169
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

​"Korona królów": O niej będzie głośno. Oto Dagmara Bryzek - nowa... królowa!

Trwają zdjęcia do trzeciego sezonu "Korony królów". Nowe odcinki, które na antenę TVP1 trafią po wakacjach, opowiadać będą o rządach pierwszych Jagiellonów. W roli Jadwigi - jedynej kobiety, która była... królem Polski - zobaczymy Dagmarę Bryzek, czyli Olkę Jankiewicz z "M jak miłość" i Paulina Nowaczyk z "Na Wspólnej".

Dagmara Bryzek ma dopiero 21 lat, a może się już pochwalić kilkoma świetnymi rolami w serialach i filmach. Zadebiutowała jako... dwuletni brzdąc w nagrodzonym Oscarem "Pianiście" Romana Polańskiego. Dziś żartuje, że pierwsze kroki w zawodzie stawiała razem z pierwszymi krokami w życiu.

Reklama

- Trudno mówić o aktorstwie, gdy ma się dwa lata. Byłam malutka, nic nie pamiętam, ale mam zdjęcie z Romanem Polańskim, które jest dla mnie cenną pamiątką - mówi odtwórczyni roli wyrodnej matki w "Emce" (Ola, w którą się wcielała, chciała sprzedać swe dziecko granej przez Dominikę Kluźniak Ewie Mostowiak).

Dagmara od najmłodszych lat wiedziała, że zostanie aktorką. Było to największe marzenie... jej mamy.

- Mama od lat jest związana ze środowiskiem artystycznym. Nie skończyła szkoły teatralnej, zajmuje się hobbystycznie aktorstwem - gra epizodyczne role w serialach i w teatrze. Od najmłodszych lat zachęcała mnie do chodzenia na zdjęcia próbne - wspomina i dodaje, że czasami buntowała się i nie chciała uczestniczyć w castingach, bo uważała je za stratę czasu.

Agencja W. Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje