Reklama

"Klan": Anna Powierza zdobyła się na szczerość. „Byłam, a właściwie jestem autystyczna”

Anna Powierza znana jest szerokiej publiczności głównie dzięki roli Czesi Kurzawskiej w serialu „Klan”. W postać tę wciela się niezmiennie od blisko 25 lat. W ostatnim czasie jednak media rozpisywały się głównie o życiu pozazawodowym aktorki. Gwiazda serialu TVP zmaga się bowiem z poważnymi problemami zdrowotnymi – wykryto u niej insulinooprność i chorobę tarczycy, przez co aktorka znacznie przytyła. Wiele mówiło się też o jej przygodach z zabiegami medycyny estetycznej. W ostatnim wywiadzie aktorka w szczerym wyznaniu odniosła się do tych kwestii, jednocześnie wspominając o ogromnych problemach, jakich doświadczyła w dzieciństwie.

Anna Powierza - kariera aktorska

Anna Powierza urodziła się 18 grudnia 1978 roku w Warszawie. Jest absolwentką Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie na wydziale filozofii i historii sztuki. Zadebiutowała w 1994 roku małą rolą w filmie oraz serialu o tym samym tytule "Panna z mokrą głową". Następnie wcieliła się w Martę, córkę głównych bohaterów serialu TVP - "Spółka rodzinna".

Prawdziwy przełom w jej karierze nastąpił jednak w 1997 roku, kiedy otrzymała propozycję zagrania Czesi w serialu "Klan". Rola ta przyniosła jej popularność, a widzowie pokochali poczciwą i prostolinijną postać, którą wykreowała.

Reklama

Należy przyznać, że to jednak nie rola Czesi przyniosła aktorce największy rozgłos.

Zobacz też: "Klan": Anna Powierza była na dnie! W książce opisała swój dramat i walkę z nieuleczalną chorobą

Problemy zdrowotne aktorki

Gwiazda "Klanu" w ostatnich latach bardzo mocno przytyła - stało się to szczególnie widoczne po urodzeniu córeczki. Aktorka w 2014 roku powitała na świecie Helenkę. Mimo usilnych prób zrzucenia kilogramów, aktorka nadal zmagała się z otyłością. Wtedy okazało się, że cierpi na insulinooporność i problemy z tarczycą. Postanowiła skonsultować się ze specjalistami, licząc na to, że ci podpowiedzą jej, co robić, by pokonać nadwagę. Po rozmowie z pewnym młodym lekarzem aktorka postanowiła przede wszystkim... zapomnieć o dietach, które stosowała.

Powierza zdecydowała się opisać swoje doświadczenia w książkach: "Jak schudnąć, gdy dieta nie działa" oraz "Jak jeść, by nie tyć i nie chorować". Tak pisała o chorobach:

Aktorka w 2018 roku przeżyła bolesne chwile. Z powodu choroby nowotworowej przedwcześnie zmarła jej mama. Powierza długo nie mogła się pogodzić z tą stratą, zwłaszcza, że doskonale zdaje sobie sprawę, że jej rodzina jest genetycznie obciążona.

Operacje plastyczne aktorki

O aktorce dużo się mówi również w kontekście zabiegów upiększających, jakim się poddawała. Powierza miała być pierwszą gwiazdą w polskim show-biznesie, która zdecydowała się na operację plastyczną. Wiele lat temu zoperowała sobie nos, potem poddawała się kolejnym zabiegom. Tak opowiadała o tych doświadczeniach w wywiadzie udzielonym Dzień dobry TVN:

Zobacz też: "Klan": Anna Powierza planowała ślub z synem znanej aktorki

Świadomość ciała

Gwiazda serialu "Klan" znana jest także z udziału w rozbieranych sesjach. Aktorka od zawsze miała świadomość swojego ciała i nie wstydziła się go pokazywać. Brała udział w rozbieranych sesjach dla magazynów "Playboy" i "CKM". Również obecnie aktorka wrzuca na swojego Instagrama śmiałe zdjęcia, na których odsłania ciało, głęboki dekolt, czy nawet pozuje nago w jeziorze.

Aktorka zdaje się być pewna siebie, jednak jak się okazuje nie zawsze tak było. W ostatnim wywiadzie przyznała, z jak ogromnymi problemami borykała się w dzieciństwie.

Trudność w akceptowaniu siebie

Aktorka opowiedziała w Dzień dobry TVN, że jako mała dziewczynka miała trudności w kontaktach z innymi ludźmi, co przeszkadzało jej zarówno w nawiązywaniu relacji, jak i w radzeniu sobie z obowiązkami szkolnymi.

Zobacz też: Anna Dereszowska z podwianą przez wiatr sukienką. Fani zachwyceni widokiem. "Nasza polska Marilyn" [ZDJĘCIE]

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje